מתנדב ב"עמותת חיים"
הגדל

ילדים זה שמחה

אבשלום כהן, שאיבד את בנו למחלת הסרטן, הוא יו"ר מתנדב ב"עמותת חיים" שפועלת למען ילדים חולי סרטן ומקדיש את חייו לעשייה למען האחר. "בתחילתו של כל יום, אני מבקש לסיימו כשבאמתחתי לפחות מעשה טוב אחד, בתקווה שיהיה לנו עולם יפה יותר"

 

בלי קשר לתואר או לתפקיד, הרשו לי לומר לכם שלהתנדב גורם לך להיות מאושר, מכך שגרמת למישהו אחר להיות מאושר. 
אחרי עשרים שנות התנדבות ב"עמותת חיים" למען ילדים חולי סרטן, מתוכן שבע כיו"ר העמותה, אני חש כמהלך על ענן שסוחף אותי ממקום למקום, יום-יום, שעה-שעה, לעסוק בעזרה לאחר.

התחלתי להתנדב ונחשפתי לפעילותה של "עמותת חיים", שהוקמה על ידי הורים לילדים חולי סרטן, כשבננו היקר בן ז"ל, חלה בסרטן. בן הלך לעולמו לאחר מאבק של שלוש שנים במחלה ואצלי נותרה תחושה עזה שעלי להמשיך ולפעול בהתנדבות למען קידום הטיפול בילדים חולי סרטן ובחולי סרטן בכלל.

שמרתי על קשר עם הצוות הרפואי והסיעודי במחלקה לאורטופדיה אונקולוגית שטיפלה בחולים במחלתו של בננו, סרטן העצמות, ועמדתי לרשותם כמתנדב שלא במסגרת כלשהי. בשבע השנים האחרונות אני מכהן כיו"ר "עמותת חיים", כשאני מוקף בצוות מקצועי שכולל יועץ משפטי, רו"ח, מבקר וחברי ועד מנהל, כל חברי העמותה עושים את עבודתם בהתנדבות וללא שכר.


העמותה שואפת לעתיד שבו כל הילדים ינצחו את מחלת הסרטן

חברי ואני משתדלים לעשות כמיטב יכולתנו למען הצלת חיים, באמצעות סיוע לצוות המטפל, רכישת מכשירים חדשים, מימון תקנים וכל דבר אחר שיכול לסייע בטיפול בילדים בכל בתי החולים בארץ. אנו מסייעים לילדים, להוריהם ולמשפחתם בכל צרכיהם במלחמתם היומיומית ומנסים להעלות חיוך על פניהם בעת מצוקה.

אין לי ספק שכל אחד יכול להעניק אושר לאחר באשר הוא, ובהחלט אינני מתכוון רק לכסף. אושר הוא גם יד מלטפת, אוזן קשבת וחיבוק חם. תתפלאו, יש כאלה שגם את זה אין להם.


"להתנדב גורם לך להיות מאושר, מכך שגרמת למישהו אחר להיות מאושר"
במשפחתנו יש מנהג - לפני ארוחת הערב עם ילדי ונכדי, אנו נוהגים לשבת סביב השולחן ולספר, גדולים כקטנים, על מעשה טוב שעשינו בשבוע שחלף, למען האחר. אושר עצום וגאווה גדולה ממלאים אותנו למשמע המעשים הטובים ואנו מתמלאים בהשראה ובאנרגיה מחודשת לעשייה. בתחילתו של כל יום, אני מבקש לסיימו כשבאמתחתי לפחות מעשה טוב אחד, בתקווה שיהיה לנו עולם יפה יותר וטוב יותר. אני קורא לכולם ללכת בדרכי ולהתנדב ולסייע לכל ארגון, גוף או נזקקים באשר הם, ולגרום לאושר גדול לכל הצדדים.

"עמותת חיים" שפועלת משנת 1984, שואפת לעתיד שבו כל הילדים ינצחו את מחלת הסרטן ומטרתם היא לשפר את איכות חייהם ואת איכות הטיפול הרפואי שניתן לילדים המחלימים. העמותה מטפלת בכלל הילדים החולים, ללא הבדלי דת גזע ומין.

בואו גם אתם לעשות קצת טוב! אלפי פרויקטים התנדבותיים ממתינים לכם ביום מעשים טובים, 5 במרס 2013.

יש לכם רעיון לפרויקט שיכול לעשות טוב? שלחו לנו וננסה להוציאו לפועל ביום המעשים הטובים. לפרטים נוספים - "יום מעשים טובים" גם בפייסבוק .  באדיבות ynet  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4347849,00.html

עבור לתוכן העמוד