מתנדבים ישראלים למען פליטים סורים
הגדל

מזרח תיכון אחר: ישראלים למען סורים

מתנדבי ארגון ישראלי מסכנים את חייהם כדי לסייע לאזרחים, נשים וילדים בבריחתם מסוריה המדממת. צפו במפגש בין משפחה סורית, למתנדבות ישראליות שהגיעו כדי לסייע לאב הפצוע לעבור ניתוח להצלת עינו שנפגעה ע"י אנשי המשטר של באשר אל-אסד

להקפיד לטשטש. לטשטש את פני בני המשפחה, כמו שהבטחתי, כדי שלא יזהו אותם ויפגעו בהם. לטשטש את פני המתנדבים כדי שלא תמנע מהם חלילה האפשרות לחזור ולסייע, ובין לבין, להצליח להעביר את הסיפור האנושי המרגש הזה. את הקשר בין אנשים שסביר להניח שלא היו נפגשים בדרך אחרת, ולהראות שבנסיבות משונות, גם עם אויבים ותיקים ושנואים מראש, ניתן לייצר קירבה ואהבה.

להעביר את עומק הרגשות גם בלי להראות מבט השמחה שנדלק בעיניי המשפחה הסורית עם הגעתן של המתנדבות הישראליות, בלי לחלוחית ההתרגשות שעלתה בעיניו של האב הגדוש בהכרת התודה, ובלי דמעת הכאב של האם שבחנה את פני כשהראתה לי סרטון של גופת בן-דודה שחטף, פשוטו כמשמעו, מכות רצח.

נפלה בחלקי הזכות להצטרף למתנדבות של ארגון ישראלי שלקח על עצמו לפעול בגיזרה שגדולים וחזקים מהם ברחבי העולם בחרו לזנוח ולהזניח. לספר את סיפורה של קבוצת מתנדבים ישראלים, "מלח הארץ", כאלו שנרתמים ומסייעים כאן "לעניי עירם", אבל גם אוזרים אומץ, משאירים את השיפוטיות בצד, ונחלצים לסייע גם ל"אויבים" במטרה כפולה: הראשונה והחשובה - להקל על מסעם והתאקלמותם של אזרחים, נשים וילדים בבריחתם מסוריה המדממת, והשניה - לשנות את תדמיתה של ישראל בעולם, בייחוד במדינות אויב.

 

·         מס' טלאול לתרומות לארגון הסיוע 1-900-57-52-52, כתובת האתר לפרטים נוספים . לשאלות או הבהרות ניתן לכתוב ל shlomit-sh@y-i.co.il.

קיבלתם השראה? בואו גם אתם לעשות קצת טוב! אלפי פרויקטים התנדבותיים ממתינים לכם ביום מעשים טובים, 5 במרס 2013 . יש לכם רעיון לפרויקט שיכול לעשות טוב?שלחו לנו. להרשמת מתנדבים יחידים לחצו כאן, התגבשתם לקבוצה ורוצים להתנדב יחד? לחצו כאן. לפרטים נוספים - "יום מעשים טובים" בפייסבוק.

עבור לתוכן העמוד