"מחממים בידידות" מתנדבים שיהיה לזקנים חורף חם
הגדל

מה מצב השכנים הקשישים שלכם?

הקרן לידידות מעבירה מענקים על סך 500 שקלים ושמיכות לקשישים ב-133 יישובים קרים. מה עם השכנים הקשישים שלכם? חם להם? יש לכם שמיכות, תנורים שמישים או מעילים שתוכלו לתרום? הצטרפו למבצע "מחממים בידידות" ושיהיה לכולנו חורף חם

 

בישראל חיים כ-800 אלף קשישים. 185 אלף מתוכם מתקיימים מקצבת זקנה והשלמת הכנסה שאינן מספיקות לכיסוי צרכיהם הבסיסיים, ובחורף נאלצים לבחור בין חימום ביתם לרכישת מזון, תרופות או מוצרי בסיס אחרים.

·         סקר שנערך לאחרונה מציג תמונה עגומה מאוד של מצב הקשישים בארץ

 

הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין מסייעת לאלפי קשישים נזקקים לחמם את ביתם

בתקופת החורף. הקרן מעניקה מידי חורף מענקים על סך 500 שקלים ושמיכות חורף לקשישים באמצעות מחלקות הרווחה ב-133 יישובים קרים.

עד כה העניקה הקרן לידידות מענקי חימום לחורף בהיקף של 75 מיליון שקלים לעשרות אלפי קשישים נזקקים. בפברואר הקרוב צפויים מחירי החשמל לזנק שוב ב-12% ולהשלים בכך עלייה של כ-30 אחוז בתוך פחות משנתיים. הקשישים חסרי הישע הם האוכלוסייה הפגיעה ביותר להתייקרויות אלו ועשרות אלפים מהם נאנקים תחת הנטל.הצטרפו למבצע "מחממים בידידות"

·         ynet נרתם לשיתוף פעולה עם הקרן לידידות וקורא לגולשים לסייע לחמם בידידות:

·         מה קורה אצלכם בבניין? בשכונה? מכירים קשיש/ה שזקוק לשמיכה או תנור? העבירו את הפרטים למייל kyedidut@ifcj.org.il וננסה לסייע להם.

·         יש לכם תנורים, שמיכות סוודרים או מעילים שמצב טוב שאינם בשימוש? משאית של עמותת החסד "יד ליד" שעובדת עם הקרן לידידות תעבור ברחבי הארץ במועדים שידווחו ב-ynet, תאסוף את המוצרים ותעביר לקשישים.

·         ביום שני ה7/1/13 תמתין משאית המבצע בחניה של היכל נוקיה בתל אביב בין השעות 10:00-16:00. ניתן להעביר אליה שמיכות, תנורים שמישים, מעילים וציוד חימום לחורף. מתכוונים להגיע ולתרום ציוד? שלחו מייל ל- kyedidut@ifcj.org.il כדי שנוכל להיערך בהתאם לכמויות התרומות.

·         לקבלת פרטים נוספים היכנסוטסו לעמוד המבצע של ynet והקרן לידידות "מחממים בידידות ". באדיבות ynet http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4326848,00.html

 

עבור לתוכן העמוד