עמיתי דילר - דור חדש של מנהיגים
הגדל

עמיתי דילר - דור חדש של מנהיגים

בני נוער מאילת ומחבל אילות זכו להיות חלק מעמיתי דילר, תכנית מנהיגות יהודית בינלאומית להעצמת בני נוער, הפועלת מטעם הקהילה היהודית בתפוצות

20 בני נוער, תלמידי כיתות י'-י"א מאילת ומחבל אילות זכו להיות חלק מעמיתי דילר, תכנית מנהיגות יהודית בינלאומית להעצמת בני נוער, הפועלת מטעם הקהילה היהודית בתפוצות. באילת פועלת תכנית דילר באמצעות שותפות ביחד (שותפות 2000) אילת-אילות-טורונטו של הסוכנות היהודית במימון משותף עם קרן הלן דילר מסן פרנסיסקו, יוזמת התכנית.

התכנית שמה לה למטרה לברר סוגיות ערכיות וחברתיות, אשר עמן מתמודדת החברה הישראלית והיהודית במאה ה-21. היוזמה להקמת התכנית נבעה מהתחושה, כי המשך קיומה של החברה הישראלית תלוי לא רק בכוחה הביטחוני של המדינה, כי אם גם בחוסנה הערכי-חברתי. מטרתה העיקרית של התכנית הינה יצירת שותפות בינלאומית, אשר מעוררת השראה ומעצימה בני נוער בדרכם להיות סוכני שינוי פעילים ויצרניים עם זהות יהודית מגובשת, תחושת שייכות לקהילתם בישראל ובעלי תפיסה של אחריות לתיקון עולם.

במסגרת התכנית נפגשים עמיתי התכנית, פעם בשבועיים למפגשי לימוד חווייתיים סביב סוגיות מרכזיות כגון: שוויון, פלורליזם, צדק חברתי, מנהיגות נוער, כבוד האדם וזהות יהודית. עוד במסגרת התכנית מתקיימים סופי שבוע העוסקים בתכנים של זהות יהודית-ישראלית, מנהיגות ומעורבות חברתית. את הראשון שבהם חוו העמיתים בסוף השבוע האחרון בקיבוץ קטורה. עוד כחלק מהתכנית מבצעים העמיתים, פעילות התנדבות משותפת כחלק ממחויבות למעורבות חברתית. עוד כחלק מהתכנית בדגש על השותפות עם הקהילה היהודית ייפגשו בני הנוער מאילת-אילות עם קבוצת מנהיגות מטורונטו העוברת תהליך מקביל.

בחג הפסח הקרוב תיסע משלחת עמיתי דילר מאילת ואילות לטורונטו שם יתקיים סמינר משותף עם קבוצת המנהיגות המקבילה, בו יידונו תכנים הקשורים לעם ישראל ולארץ ישראל, יחסי ישראל-תפוצות, צדק חברתי, זרמים ביהדות וכיו"ב. בחופשת הקיץ תגיע לאילת הקבוצה מטורונטו לביקור גומלין.

את אירוע פתיחת התכנית חגגו עמיתי דילר בנר שלישי של חנוכה, במעמד ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, ראש המועצה האזורית- אודי גת, המנהיגות החינוכית בשני היישובים, הורים וחניכים. במסגרת הפעילות ההתנדבותית הגיעו "עמיתי דילר" לכיתת "עוגן" בבית הספר מצפה ים, בה לומדים חניכים בעלי מוגבלויות וקיימו עמם מסיבת חנוכה, אשר כללה ריקודים והדלקת נרות.

"היה מרגש לראות את הקשר המיוחד שנוצר בין התלמידים לחניכים" ציין יאיר ילובסקי, רכז התכנית והוסיף: "אני משוכנע, כי בסוף השנה נצליח להעמיד קבוצת נוער איכותית שיהיה ביכולתה לשנות".

תכנית "דילר", החלה את דרכה בישראל לפני כ-15 שנה, במסגרת של שיתוף פעולה בודד עם המועצה האזורית גליל עליון. כיום, פועלת התוכנית בשמונה שותפויות בכל רחבי הארץ. במהלך התכנית חניכי תכנית "עמיתי דילר" לוקחים חלק בקבוצה פלורליסטית אשר פועלת כקבוצה מונחית בתכנית שנתית הכוללת פעילות ערכית, שבתונים, סמינר של שבועיים בטורונטו, וסמינר של שלושה שבועות בישראל, במהלכו משתתפים החניכים כולם בקונגרס נוער יהודי בין לאומי. חניכי התכנית נחשפים ומגבשים את זהותם היהודית, רוכשים כלי מנהיגות רעיוניים ומעשיים, נחשפים לעולם היהודי הרחב ולרבדים השונים של ישראל, כאמור תוך עבודה בשיתוף עם קבוצה מקבילה להם מטורונטו- קנדה וכחלק מארגון נוער בין לאומי.

באדיבות  לוקל אילת  http://www.local.co.il/eilat/102068/article.htm    צילום דוברות עיריית אילת

עבור לתוכן העמוד