לראשונה בישראל יריד המתנדבים לגיל השלישי
הגדל

לראשונה בישראל יריד המתנדבים לגיל השלישי

"אחת ההחלטות החשובות שקיבלתי עם פרישתי, היא לתרום לקהילה ולהתנדב". תושבי המרכז בגיל השלישי מוזמנים ליריד מתנדבים בו יוכלו למצוא עמותה להתנדב בה 

שושי פולק, בת 89, דיירת הדיור המוגן "בית בלב" מתנדבת ב-12 שנה האחרונות במרפאה השכונתית של שרותי בריאות כללית. לאחר עשרות שנים של עבודה, באמצע שנות השישים לחייה פרשה לפנסיה, לאחר שטיילה, למדה, סייעה עם הנכדים והגשימה חלומות, החליטה שהגיע הזמן לתרום לקהילה.  

"אחת ההחלטות החשובות שקיבלתי עם פרישתי, היא לתרום לקהילה ולהתנדב. במהלך השנים התנדבתי בארגונים שונים עד שהגעתי למרפאה השכונתית של שרותי בריאות כללית, 12 שנה אני מגיעה פעמיים בשבוע לחדר האחיות ומסייעת להן במשימות היום יומיות".  

"בישראל 2012, כ-15% מבני ה-65 ומעלה עוסקים בפעילות התנדבותית כלשהי אם באופן פרטי או בארגון", מספרת ד"ר ורדה גרין, גרונטולוגית ראשית ברשת הדיור המוגן בית בלב שתקיים בשבוע הבא יריד מתנדבים לגיל השלישי.

"דווקא בתקופה שבה האדם הזקן מרגיש שאיבד תפקידים ויצא ממעגל העבודה, וגם השתחרר מחלק ניכר מהמטלות המשפחתיות של דאגה לילדים ולרווחתם, חשוב שיכיר ביכולות שלו: האינטלקטואליות, הרגשיות והחברתיות. המבוגר המתנדב מקיים אורח חיים פעיל, מתמודד עם אתגרים חדשים ופעילויות חדשות", מוסיפה גרין. .

"באמצעות ההתנדבות הוא מקבל משמעות חדשה לעשייה התורמת לשביעות רצון מהחיים. חשוב לזכור כי בפעילות התנדבותית הנותן מקבל לא פחות, ולעיתים אף יותר, מזה המקבל. המתנדב נהנה מתחושת ערך ופחות חושש מהעתיד או לחילופין נתלה בעבר. פעילות התנדבותית גם מסייעת ליצור מעגלים חברתיים חדשים מפיגה את הבדידות, ויש כאלה שאפילו 'יוצאים מהקופסה' ומתחילים לעסוק בתחומים ייחודיים ונחשפים לעולמות מרתקים".

"ישנם היום הרבה מאוד ארגונים ואנשים הזקוקים לידיים נוספות"

"ההתנדבות נתנה לי משמעות בחיים", מסכמת פולק. "היום בפרספקטיבה לאחור אני יכולה להמליץ לכל אחד ואחת לקחת חלק בפעילות התנדבותית, גם לפני הפרישה ובמיוחד לאחריה. ישנם היום הרבה מאוד ארגונים ואנשים הזקוקים לידיים נוספות, וזכרו, הנתינה תעניק לכם מתנה".

·         בית בלב תל אביב יקיים את יריד המתנדבים לגיל השלישי ביום שני ה-17 לדצמבר, בין השעות תשע לשתים עשרה בצהרים. ברחוב בית אל 34 ,תל אביב.

·         העמותות "אור ירוק", ויצ"ו, איל"ן, אקי"ם, של"ם, יד ביד, מכבי שרותי בריאות, אנוש, י.ע.ל בית החולים איכילוב , המרכז לעיוור בישראל, מד"א ועוד ארגונים חברתיים רבים ומגוונים ישתתפו ביריד ויציעו הצעות התנדבות המותאמות לגיל השלישי.  באדיבות  ynet      

http
עבור לתוכן העמוד