שוטר בהתנדבות: הקצין הבכיר שמציל חיים בכביש
הגדל

 

|

 

שוטר בהתנדבות: הקצין הבכיר שמציל חיים בכביש

הכירו את נצ"מ אלי קריספיל: ביום מפקד בכיר, בשבת ובחג שוטר מתנדב • "הדרגה לא משחקת כאן. כל יום של התנדבות ממלא אותי באוויר. אם הצלתי חיים של משפחה אחת על הכביש, עשיתי את שלי. תרמתי כאזרח"

קריספיל

| היום מציינים בישראל וברחבי העולם את יום המתנדב. עשרות אלפי ישראלים מתנדבים בכל יום במגוון של תפקידים במשטרה, במוסדות חינוך, בבתי חולים ובשלל חברות וארגונים. וזה לא מובן מאליו. המתנדבים עוזבים את המשפחה, יוצאים מן הבית בשבתות, בחגים ובלילות, ומקדישים את זמנם הפנוי לתרום לחברה. איש אינו מחייב אותם לעשות זאת.

ההתנדבות באה מהלב, תוצאה של תחושת שליחות, אכפתיות, אזרחות טובה וצורך פנימי של כל אחת ואחד מהם לתרום, שלא על מנת לקבל תמורה. בטח לא כספית.

אחד שמתנדב במשטרה הוא דווקא קצין משטרה בכיר בעצמו. ניצב משנה אלי קריספיל (49), ראש אגף המבצעים במחוז הצפוני של המשטרה, שבעבודתו היום יומית מפקד על שורה של מבצעי ענק כמו היערכות ליום הבחירות בעוד חודש וחצי, חגיגות ל"ג בעומר כל שנה בהר מירון בהשתתפות מאות אלפי חוגגים, ניהול מרתונים וצעדות בהשתתפות אלפי בני אדם, משחקי כדורגל רגישים, פיקוד על כוחות המאבטחים מבצעי הריסה בכפרים ערביים ועוד. אבל בשבתות וחגים, הופך נצ"מ קריספיל לשוטר מן השורה. הוא נפרד מאשתו ומשלוש בנותיו, ויוצא להתנדב במשטרת התנועה הארצית או בשיטור הימי בכנרת.

"
כשאני מתנדב אני נשמע, כאחרון השוטרים והמתנדבים, להוראות קצין המשמרת. הדרגה לא משחקת כאן ואני עושה מה שאומרים לי", סיפר נצ"מ קריספיל, "נושא הצלת חיים בכבישים קרוב לליבי וחשוב לי מאד. לכן אני תורם מזמני הפנוי להתנדבות במשטרת התנועה הארצית, ואם הצלתי חיים של משפחה אחת על הכביש, עשיתי את שלי. תרמתי כאזרח. כל יום של התנדבות ממלא אותי באוויר. למדתי לחלק את זמני הפנוי בין ההתנדבות לתחביבים שלי ולמשפחה שלי", אמר נצ"מ קריספיל שבזמנו הפנוי, הוא לא רק מתנדב אלא מוצא זמן לעסוק ברכיבה קבוצתית על אופנועים כבדים עם חבריו, לדוג על קאיאק בים התיכון ולצאת מדי בוקר לרכיבה ספורטיבית על אופני שטח, "במשטרה יש הערכה עצומה למתנדבים שבאים מרצונם החופשי לתרום לביטחונם האישי של אזרחי ישראל. הם ראויים לכל הכבוד וההערכה", אמר נצ"מ קריספיל.  

באדיבות ישראל היום    http://www.israelhayom.co.il/

 תמונה באדיבות כאן נעים

עבור לתוכן העמוד