"היי - יש לנו עיניים חדשות לתת לך"
הגדל

"הוא אמר שאני טיפשה ומכוערת ואני האמנתי"

אם חד הורית שחוותה התעללות מבן זוגה, מספרת על תהליך השינוי שחוותה והסיוע שקיבלה מעמותת "רוח נשית". העמותה, הפועלת לקידום עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות, תקיים השבוע יריד אופנה בו ימכרו בגדי מעצבים, תיקים, תכשיטים, בגדי ים וגם שמלות כלה של מעצבים מובילים, במחירים זולים במיוחד 

אני אם חד הורית עם 4 ילדים בגילאי 9-15, במשך 12 שנות נשואיי סבלתי מאלימות קשה פיזית ונפשית מצד בעלי לשעבר.

בעלי כל הזמן היה אומר לי שאני טיפשה, מכוערת ואמא גרועה ואני האמנתי לכל מילה. למרות שלפני נשואיי עבדתי במשרה מלאה כפקידה במשרד עורכי דין, בכל תקופת הנישואין בעלי לא הרשה לי לצאת לעבוד, הוא היה נועל אותי בבית ולוקח לי את הפלאפון, הוא מחק לי את כל המספרים וניתק אותי מהחברות שלי.  

לפני 3 שנים הצלחתי לברוח ממנו, בהתחלה הכל נראה לי טוב יותר - הנה יש לי הזדמנות לפתוח בחיים חדשים, אבל ככל שחלף הזמן הרגשתי שאני לבד ואין לי מושג איך מתחילים. שלוש שנים חלפו, ישבתי בבית ולא עשיתי כלום עם החיים שלי, חוץ מלרחם על עצמי, לאכול עד לבחילה ולשנוא את כל העולם כולל את עצמי. עד שיום אחד העובדת הסוציאלית שלי סיפרה לי על עמותת "רוח נשית". ואני כבר לא האמנתי שיש מישהו שיכול לעזור לי לצאת מהבור שלי. 

היום אחרי שנתיים ברוח נשית אני פשוט יכולה לקום בבוקר ולהיות גאה בעצמי, אני עובדת, התחלתי ללמוד וזו ממש מתנה משמים. אני שאיבדתי אמון בבני אדם כמעט לחלוטין, גיליתי שברוח נשית יש נשים שמאמינות בי ומוכנות לעשות בשבילי ואיתי, זה מילא אותי במשהו שמעולם לא הכרתי. 

"היי - יש לנו עיניים חדשות לתת לך"

תמיד היו אנשים טובים בדרך שעזרו אך ברוח נשית זה שונה, שם הן ממש נכנסו לחיי ועשו דברים שבהתחלה לא ממש הבנתי שצריכים להיעשות או שבכלל לא ידעתי שהם טובים לי. זה מעלה בי אסוציאציה של אדם עיוור שלא רואה רוב חייו והן פשוט באות ואמרות: "היי - יש לנו עיניים חדשות לתת לך" מי שנפגע בחייו לא יאמין שקיים דבר כזה.  

אחרי תקופה של שנתיים וזו לא תקופה כזו ארוכה, הן לקחו אישה שהיתה בתחתית (עיוורת או לא מודעת) והודיעו לה שהיא מסוגלת ושהן תמיד יהיו שם. רק לחשוב עליהן נותן לי ביטחון, משהו שמעולם לא קיבלתי מאיש. ביטחון זו מילה גדולה, כדי לשמור על מדינה שלמה צריך צבא שלם וכדי לשמור על עצמי ועל רצונותיי הייתי צריכה אותן - רוח נשית, הצבא של הנשים החלשות, נשים שכמעט נפלו בקרב וחוץ מלומר שהן הצבא הכי טוב במדינה ושהן נשים מדהימות כל מה שאומר ישמע מאוד קטן ליד נשים כל-כך גדולות.  

זאת הפעם הראשונה שאני בטוחה במשהו, שאתן והנוכחות שלכן שם ברוח נשית, אמיתית, ללא שום רווח אישי, זאת הפעם הראשונה שאני יודעת שיש אמת טהורה בעולם. בשבילי זה אתן ואני לא אוותר לעצמי כי פעם ראשונה בחיי שיש לי גב ומכאן חיי האמיתיים מתחילים. אז תודה רבה על חיים חדשים וכל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם שלם תודה שאתן מצילות נשים רבות מעצמן.  

אוהבת, א'(השם המלא שמור במערכת).  

·                        עמותת "רוח נשית", הפועלת לקידום עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות, תקיים יריד אופנה שכל הכנסותיו קודש לפעילות העמותה. ביריד יימכרו בגדי מעצבים, תיקים, תכשיטים, הלבשה תחתונה, בגדי ים, ספרים, ומוצרים לבית שנתרמו על-ידי מיטב המעצבים והחברות בינהם :קום איל פו, סאקס, נעמה בצלאל, חגית טסה, לילה מיסט, דפנה לוינסון, גרשון ברם ועוד, במחירים של 20-120 שקלים.

·                        בנוסף יוצעו למכירה למעלה מ-100 שמלות כלה של מעצבים מובילים במחירים 500 - 1,000 שקלים. וגם, נשים שמסתייעות בעמותת רוח נשית שהן מעצבות בעצמן ימכרו את עיצוביהן – בגדים, תכשיטים, אקססוריז, אביזרי עיצוב לבית ועוד.

·          היריד יתקיים ב 7-8-9 ביוני 2012 בטרמינל 4 מתחם התחנה, תל אביב.  

     באדיבות ynet   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4236541,00.html

עבור לתוכן העמוד