משלחת מתנדבי רמת השרון שבה מגרמניה
הגדל

עשרים בני נוער מרמת השרון, שנבחרו לייצג את העיר, על בסיס קריטריונים של התנדבות בקהילת בית הספר וקהילת העיר, שבו מביקור בעיר התאומה גיאורגסמרינהוטה שבגרמניה
משלחת הנוער של רמת השרון, חזרה לאחרונה מלאת חוויות ורשמים מביקור גומלין בעיר התאומה גיאורגסמרינהוטה שבגרמניה. עשרים בני- נוער נבחרו לייצג את העיר, על בסיס קריטריונים של התנדבות בקהילת בית-הספר וקהילת רמת השרון בכלל.

רמת השרון וגיאורגסמרינהוטה חתמו לפני כ- 36 שנה על הסכם ערים תאומות ומאז נרקם קשר ידידות ייחודי ומשמעותי ביניהן. בעשור האחרון, פועל אגף החינוך לרקום ולהדק את הקשר סביב היכרות רב-תרבותית עכשווית והיסטורית של בני הנוער משתי הערים.

הכנת הקבוצה למסע, לוותה בתהליך בראשו עמדו מנהל יחידת הנוער באגף החינוך – חיים דיין ועמיתתו רכזת התנדבות בני-הנוער – דליה רצון. מלבד פעולות לגיבוש הקבוצה, הנחיות בטיחות וכללי התנהגות אוניברסאליים, הושם דגש רב על העבר, וחשיבות הזיכרון האישי, והקולקטיבי בכדי שלא ישנה.

כחלק מההכנות וההיערכות ליציאת המשלחת, מקבל כל משתתף 'יומן מסע'. בפתחו, דבריהם של מנהלת אגף החינוך מיכל מנקס וראשי המשלחת: ''מעטים הם אלה שראו בעיניהם וראו בלבבם'' אלברט אינשטיין. חברי משלחת 2011 יקרים, אתם עומדים לצאת למסע, מסע אליו נבחרתם, כנציגי הנוער של רמת-השרון, מסע מרתק בו תחשפו למראות, להרפתקאות, לתרבות, לשפה, זיכרון ולבני גילכם. מסע שיותיר בכם רשמים עמוקים, מסע שיעורר סוגיות, מחשבות ושאלות. כמה מהן שאלות להן אין תשובות. נבחרתם, ואנו גאים על כך, על ההזדמנות שניתנה לכם לחוות לצד ההזדמנות שניתנה לכם לייצג את בני-הנוער ברמת-השרון את מדינת ישראל ובעיקר את האדם שבכם. הקפידו לרוות בצימאון, לשאול, להרגיש וביקר להבטיח – לזכור את העבר, ולפעול על-מנת שלא ישנה. משלחת זו לה אתם שותפים, היא אחת הפעולות החשובות להבטחת חברה הומאנית באלף השלישי. היו גאים בעצמכם, בעירכם ובהיותכם עם חופשי בארצו''.

במסגרת תכנית המשלחת, ביקרו חבריה יחד עם בני הנוער הגרמנים, באתרים הקשורים בשואת היהודים באירופה – בית אנה פרנק (אמסטרדם), ברגן בלזן, אנדרטת השואה בברלין ומחנה עבודה ליד העיר גיאורגסמרינהוטה, שרק לאחרונה התברר, על סמך חפירות ארכיאולוגיות, שהמקום היה גם למחנה ריכוז. בנוסף, ביקרו בני הנוער הישראלים והגרמנים באתרים שונים להיכרות עם התרבות בעיר בפרט ובגרמניה בכלל – מוסדות ציבור, הרייכסטאג, מוזיאונים ועוד.

טקס קבלת הפנים הרשמי, הנערך מידי שנה, התקיים במעמד ראש העירייה החדש, אנסגר פולמן ובכיריה, בני הנוער והמשפחות המארחות. בדבריו הדגיש ראש העירייה הנבחר את הידידות רבת השנים בין רמת השרון לגיאורגסמרינהוטה וציין בהתרגשות כי זוהי המשלחת הראשונה אותה הוא זוכה לארח בעירו. ראש העירייה החדש נענה להזמנת ראש עיריית רמת השרון לבקר ברמת-השרון, והבטיח שימשיך את משנתם של קודמיו ואף יחזק ויעצים את היחסים עם העיר התאומה בישראל - רמת השרון. באדיבות:  local רמת השרון
          

עבור לתוכן העמוד