מתנדב בלתי נלאה
הגדל

משרת בקבע, לומד לתואר שני ובין כל עיסוקיו מצליח למצוא זמן בשלוש השנים האחרונות להתנדבות עם בני נוער. השנה קיבל יצחקי תעודת הצטיינות על תרומתו המשמעותית לארגון לתת.


עופרי יצחקי, מתנדב ברמ"ח איבריו, הדריך השנה את קבוצת 'אני בשבילך' – בפנימיית מוסינזון, הוד השרון והוביל את בני הנוער להתנדבות ויזמות חברתית בקהילה. יחד עם הקבוצה העבירו ימי כיף למועדונית שרת בעיר, טיפחו את גן הידידות וארגנו מסיבות בחגים לאוכלוסיית עמיח"י. אילולא הנחישות הרבה של עופרי, ההתמדה, והרצון הרב לגרום לכל אחד מחניכיו להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל הטמון בו, כל זה לא היה קורה.

  "הגעתי לארגון לתת לפני כשלוש שנים דרך חברה לספסל הלימודים. השתלבתי בתכנית 'אני בשבילך' כי אני מאמין שהכוח שלנו הוא בנוער וכמו כן חשבתי שהיכולת שלי לתרום היא בלהראות לאנשים אחרים איך הם יכולים להירתם. "במהלך שלוש השנים האחרונות ראיתי שיש לנו עוד נוער שאכפת לו, שרוצה לתרום, אבל לפעמים פשוט לא יודע שהאפשרות הזו קיימת עבורו".

 "אתה רואה, איך בתחילת השנה החניכים לא מבינים 'איך אני יכול לתרום?' ובסוף השנה הם מסתכלים על מה שהם עשו, כמה הם השקיעו (הרבה תשומת לב ואכפתיות ומעט מאוד משאבים) וכמה הם קיבלו מזה".

אחד החניכים אמר לי בסוף שנת התנדבות: "תמיד חשבתי שכשאהיה גדול אתרום כסף בלי ללכת להתנדב, אף פעם לא חשבתי שאני יכול לתרום אחד על אחד, כבר היום".

"בשלוש השנים האחרונות עברתי הרבה", מספר עופרי "החל מהדרכת קבוצה בכיתה ח', בשנתי הראשונה, בה עוד למדתי על עצמי מה היכולות שלי ומה יש לי לתת. בשנה שלאחר מכן, כשזכיתי להיות רכז התוכנית העיר פתח תקווה, לחנוך את המדריכים וללוות ליווי צמוד קבוצות בעיר. זו הייתה חוויה מאוד מעצימה.

 והשנה, בה עבדתי עם נוער בסיכון, כשמפגש הסיכום של השנה הזו היה הרגע הכי מרגש מבחינתי בתוכנית כולה. ראיתי שהילדים קיבלו ממני משהו, שהם זוכרים כל פעילות ופעילות שעשינו, שהם נהנו, שהם גילו ש'לתת זה גם לקבל' זו לא סתם קלישאה, שהם נהנו מהחשיפה שלהם לאוכלוסיות שונות ושיש להם מה לתרום להן- בעוד הם תמיד חשבו שהאחרים הם אלו שתורמים להם, הם גילו שיש להם כוח 'לתת' לאחרים".  באדיבות-local הוד השרון

 

עבור לתוכן העמוד