תלמידות האולפנות מתנדבות במרכזי קליטה
הגדל

תלמידות האולפנות מתנדבות במרכזי קליטה
התלמידות מנצלות את ימי החופש הגדול כדי לסייע במרכזי הקליטה לעולים מאתיופיה,במסגרת פרויקט 'חמ"ד של חופש' 
 
תלמידות הלומדות באולפנות העיר מנצלות את ימי החופש הגדול לסיוע במרכזי הקליטה לעולים מאתיופיה. ההתנדבות נעשית במסגרת בפרויקט "חמ"ד (חינוך ממלכתי-דתי) של חופש", שבו מתנדבים תלמידים במרכזי קליטה ובאולפנים ב-13 ערים בארץ, ביניהם חיפה.
 
הפרויקט הוקם במטרה ליצוק תוכן ערכי לתלמידים במהלך החופש הגדול, ועבורו הוקם מוקד התנדבות מיוחד, שעושה "שידוך" בין התלמידים למוסדות הזקוקים למתנדבים.
 
כך בחיפה, בנות אולפנה "צבייה" החליטו לאמץ את מרכז הקליטה "חניתה" בנווה-שאנן, ואילו בנות אולפנת "סגולה" אימצו את מרכז הקליטה "ספיר"

שבקריית-ים. שניהם מיועדים לעולים חדשים מאתיופיה. בשעות הבוקר תלמידות האולפנות שותפות ללימודי העברית של העולים ועוזרות להתגבר על קשיי השפה, ובשעות אחר-הצהריים מארגנות לעולים קייטנה.
 
לדברי ראש מינהלת חמ"ד, ד"ר אברהם ליפשיץ, הפרויקט עוזר לתלמידים לנתב את החופש הגדול לחיזוק ערכים והתבוננות פנימית וזוכה לתגובות חיוביות מהקהילה. "אנחנו מקבלים המון פידבקים חיוביים על הפרויקט כולו, ועל מוקד ההתנדבות בפרט", מסביר ד"ר ליפשיץ. "כיף לראות ילדים שמנצלים את ימי החופש כדי לתרום משהו לאנשים הזקוקים לכך, ועוד נהנים מכך. החופש יכול להיות הזדמנות לפריקת עול ויכול להיות גם הזדמנות להתקדמות, כך ששנת הלימודים הבאה תהיה טובה יותר".
 
לדברי אחת התלמידות המשתתפות בפרויקט, מעיין עם-שלם, "ההתנדבות במרכז משאירה גם זמן לבילויים אחרים, אבל בניגוד לחופשים קודמים, הזמן המבוזבז בחופש הזה מנוצל אצלי, ונותן לי כיף מסוג אחר - כיף של סיפוק", ציינה עם-שלם. באדיבות ynet

 

עבור לתוכן העמוד