עמותת "ידיד לחינוך", זוכת "אות הנשיא למתנדב" לשנת 2011
הגדל

בכנס השנתי של עמותת "ידיד לחינוך" שנערך ב 20.6.2011  בהשתתפות כ- 800 גמלאים מתנדבים מרחבי הארץ ובמעמד שר החינוך סופר.

עמותת "ידיד לחינוך",  מפעילה מאות גמלאים המתנדבים בבתי ספר ברחבי הארץ.
במסגרת הפעילות בעמותת "ידיד  לחינוך"  מגיעים הגמלאים, באופן קבוע לבתי ספר יסודיים, משתלבים במהלך הלימודים ועוזרים בלימוד מקצועות הליבה לצד לימודי העשרה ופעילות בספריות בתי הספר. יעד העמותה הינו דו תכליתי: לסייע למערכת החינוך ולתרום לאיכות חיי הגמלאים.
מסקר הערכה חיצוני שבוצע על ידי אילן רוזינר 2010 עולה, כי 90% מצוותי בתי הספר מעוניינים לקלוט מתנדבים נוספים וכי המורות מעריכות כי המתנדבים תורמים רבות לתלמידים, וכי התרומה המשמעותית שלהם היא בהעלאת המוטיבציה של התלמידים ללימודים ולהצלחה.
 
באירוע ישתתפו כ- 100 מתנדבי העמותה מבאר שבע. בבאר שבע פעילים 154 מתנדבים- העיר עם מספר המתנדבים ב"ידיד לחינוך" הגדול ביותר בארץ.
חנה חדאד – רכזת מתנדבים בעמותת "ידיד לחינוך" בבאר שבע:  
"הזכייה ממלאת אותנו סיפוק וגאווה גדולה. זהו ארגון שפועל ופעיל בחברה ומגיע לו ההוקרה. הגענו למספר מתנדבים מרשים כל כך מתוך גיוס ושיטת חבר מביא חבר. סיבה נוספת להצלחה היא הפעילות הענפה והקשר האישי בין המתנדבים לעמותה ולבתי הספר בהם אנו פועלים. העמותה החלה את פעילותה לפני 5 שנים עם 16 מתנדבים. היום אנו בשנה השישית ומונים 165 מתנדבים וגיל 48 ועד 77 מרחבי באר שבע ומהסביבה. בתי הספר שנהנים מתרומתם של המתנדבים הנפלאים שלנו הם שני תיכונים, 19 בתי ספר יסודיים ושתי מועדוניות בעיר ב"ש. גולת הכותרת של ההתנדבות היא הסיוע בלימודים ותמיכה רגשית בתלמידים עם קשיים. בהתאם לכישוריי המתנדב הם תורמים בספריה או בצמוד למורים בתור מתנדב חונך ואף מאבחנים תלמידים עם קשיים. מטרתנו לשנים הבאות היא לרשת את בתי הספר בב"ש במתנדבים ולהגיע ל 5- 12 מתנדבים בבית ספר אחד ובעתיד גם יציאה לבתי ספר בערים הסובבות את ב"ש."

באדיבות מגזין ידיד לחינוך

עבור לתוכן העמוד