נתניהו: זק"א - דוגמא ליוזמה ורוח התנדבות
הגדל

ראש הממשלה, נאם במפגש הוקרה לרגל פתיחת סניף עולמי נוסף של הארגון, הפעם בבלרוס. יהודה משי זהב סיפר על הפגישה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נפגש השבוע בלשכתו בירושלים עם עשרות מפקדי זק"א בארץ ובעולם ובראשם מר מיכאל מירילשוילי יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של זק"א ויהודה משי זהב יו"ר הארגון, זאת לציון 21 שנים לפעילות זק"א ולכבוד הקמת יחידת זק"א בבלרוס - היחידה ה-11 במסגרת הקמת יחידות אורגניות של זק"א בקהילות היהודיות בעולם.
 יו"ר ארגון זק"א, יהודה משי זהב, מספר "זק"א שהוכרה כארגון בינלאומי על ידי האו"ם, הקים 11 יחידות של מתנדבים ברחבי העולם ולכבוד ההכרה הזו ראש הממשלה הקדיש לנו זמן".
"אתם שליחי מצווה, העוסקים במלאכת קודש", אמר ראש הממשלה והוסיף, "כל עם ישראל זוכר את התמונות הקשות, בהן נראו מתנדבי זק"א פועלים בזירות של פיגועים. לשמחתנו, הודות למדיניות הממשלה, מספר הפיגועים ירד בשנתיים האחרונות".
"הערכתי האישית לפעילותם של אלפי מתנדבים במסגרת הארגון - זק"א מאגד תחתיו כוח אדם רב, חדור מוטיבציה וזמין בכל עת להתייצב ולסייע. התגייסותם האישית של המתנדבים, לעיתים במחיר וויתור על מחויבויות אישיות ואחרות, והניסיון הרב אותו רכשו מתנדבי זק"א לאורך השנים, נותנים בידי המדינה מערך איכותי, יעיל וזמין. זק"א מהווה דוגמא מופתית ליוזמה, עשייה ורוח התנדבות של החלוצים בעם, ומכאן גם ההכרה וההוקרה של כל חלקי העם בחשיבות הארגון ופעליו".יהודה משי זהב
משי זהב סיפר עוד כי הם מתכוונים לעבור במוסדות הלימוד על מנת ללמד את כללי הזהירות בטיולים במהלך תקופת בין הזמנים, "הרבה ישיבות פתחו לנו את הדלתות ויש ישיבות שנתנו הוראה שלא יוצאים לחופש עד שלא עוברים את ההדרכה של זק"א".
ומה המטרה בהקמת הסניפים בעולם? על כך השיב משי זהב כי "למדינת ישראל יש אינטרסים והרעיון הגיע כלקח מהפיגוע במומבי, שלז"קא שהוא ארגון יהודי, יקים יחידות בכל העולם ואם ח"ו יש אסון אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים ומה חשוב לנו על פי האינטרסים של המדינה".
"יש בזה קידוש ה' גדול", ציין משי זהב, "כמו ביפן שלא היו שם יהודים אך כארגון המוכר לאו"ם אתה חייב להראות שאתה פועל ללא הבחנה בין דת, גזע ומין. הקידוש ה' היה גדול מאוד ושגריר יפן בישראל הזמין אותנו כדי לתת לנו את הוקרת ממשלתו וזה תורם הרבה מאוד".  באדיבות ערוץ 7

 

עבור לתוכן העמוד