המתנדבת אסתר רוטהלץ מספרת על רעות
הגדל

  
"נתנו לי, כיף שאני יכולה גם להחזיר"
"עם הגיעי ל'רעות' הבנתי שזהו מקום יוצא דופן. מיד בכניסה קיבלו אותי בבית החולים בברכה וחמימות רבה שני עובדי צוות נהדרים. הם הכניסו אותי לחדרי, הרימו אותי למיטתי, טיפלו בי, האכילו אותי, סייעו לי בכל בקשה, ותוך 18 ימי שיקום אינטנסיביים – קמתי על רגליי". המתנדבת אסתר רוטהלץ מספרת על פעילותה בגוף ראשון 
 
לפני 12 שנה, בהיותי בת 73, נאלצתי לעבור ניתוח להחלפת הברכיים שלי. הן נשחקו בשל עבודתי המאומצת במשך 40 שנה במסעדה שהייתה בבעלותי, "המזנון של אסתר", ששכנה בשדרות רוקח בתל אביב, ליד מגרשי הטניס של הפועל. את שני הניתוחים עברתי בהפרשים של חצי שנה בערך בבית החולים איכילוב.

את תהליך השיקום הראשון עם הברך הראשונה  עברתי בבית חולים ביפו. לאחר הניתוח בברך השנייה, ובהמלצת רופאיי, הופניתי לטיפול שיקומי בבית החולים "רעות" בתל אביב.
 
עם הגיעי ל"רעות" הבנתי מיד שזהו מקום יוצא דופן. מיד בכניסה קיבלו אותי בבית החולים בברכה וחמימות רבה שני עובדי צוות נהדרים. הם הכניסו אותי לחדרי, הרימו אותי למיטתי, טיפלו בי, האכילו אותי, סייעו לי בכל בקשה, ותוך 18 ימי שיקום אינטנסיביים – קמתי על רגליי. כל זאת תודות לצוות המעולה והמסור שטיפל בי.
 
לאחר שבועיים וחצי של שיקום, אמרתי לעצמי שאני חייבת להחזיר ולו במעט את המתנה הגדולה שקיבלתי שם. הטיפול האדיב שקיבלתי בבית החולים הזה לא השתווה לכלום שחוויתי במשך כל 85 שנות חיי, והחלטתי שמה שאני רוצה לעשות הוא להתנדב ולהעניק קצת בחזרה תמורת מה שהעניקו לי במקום הנהדר הזה.


"הטיפול האדיב שקיבלתי בבית החולים הזה לא השתווה לכלום שחוויתי"
לאחר מספר שבועות של מנוחה בביתי, שבתי לרעות עם שי צנוע, תמונה יפה שציירתי, וביקשתי להתנדב. בקשתי התקבלה בברכה ומאותו יום אני מתנדבת 3 ימים בשבוע. נתנו לי, כיף שאני יכולה גם להחזיר. בתחילה הייתי מכינה ארוחות בוקר מושקעות ומפנקות לחולים, לחוסים ולאנשי הצוות. לא עוד מנות דלות ומשעממות.
 
ניצלתי את כל הידע הרב שהיה לי במשך שנים של מסעדנות היישר למטבח המחלקה השיקומית של רעות, עם פינוקים של ממרחים, גבינות, מטבלים של בצל ושמיר, ביצים ועוד מטעמים. בחמש שנים האחרונות אני מתנדבת בגינה הטיפולית של רעות, שם אני שותלת עציצים עם מטופלים, מספרת להם סיפורים, שרה להם שירים ובעיקר מנעימה להם את זמנם.
 
אחד הצעדים שעשיתי כדי להיות קרובה לבית החולים, היא לעבור לבית גיל הזהב. בעבר גרתי ליד הבימה, וניסיתי ללכת לשם - איזור יד אליהו - ברגל, אבל זה לא היה כל-כך יעיל מבחינתי, בכל זאת אני כבר לא כזאת צעירה, ואני כבר לא נוהגת. הצעד הזה היה נכון עבורי גם לחיי האישיים וגם כי זה מאוד מקל על ההגעה שלי לרעות.
 
בבית גיל הזהב יש חיי תרבות וחברה עשירים, סדנאות וחוגי העשרה ומאז שאני שם גם התחלתי לעסוק באמנות. אני מפסלת ומציירת ומעניקה הרבה מיצירותיי במתנה לרעות. אני מאוד אוהבת ונהנית לעבוד עם הידיים. להרגיש ולגעת בחומר זוהי חוויה מדהימה עבורי.
 
לפני חצי שנה גיליתי שרוח ההתנדבות במשפחתי לא פסקה אצלי. אביעד, הנכד שלי בן ה-27, ששמע רבות מסיפוריי סבתו בת ה-85 על "רעות", החליט להתנדב שם גם כן. אביעד שמתכנן ללמוד רפואה, מגיע לשם פעמיים בחודש שר בפני המטופלים, מנגן להם בגיטרה ובעיקר משמח אותם ועושה להם טוב בנשמה. באדיבות ynet
 
• בית החולים רעות זקוקים למתנדבים. לפרטים הכנסו לאתר רעות , בטלפון 054-6791715 או דוא"ל volunteersp@reuth.org.il.  
 

עבור לתוכן העמוד