צליחת הכנרת וגיוס כספים לבעלי צרכים מיוחדים
הגדל


ויויאן גלזר וחברותיה לא יכולות להשתתף בצליחת הכנרת, אז הן ארגנו תחרות אלטרנטיבית שמסייעת לגייס כספים לבעלי צרכים מיוחדים
במשך שנים רבות התאכזבה ויויאן גלזר בת ה-51 מגוש עציון מכך שנשים דתיות לא יכולות להשתתף באירוע הספורט הוותיק צליחת הכינרת - הן מפני שהוא מתקיים ביום שבת והן מפני שאין בו הפרדה בין נשים לגברים. עד שבשנה שעברה היא החליטה לארגן לה ולחברותיה "צליחה נשית" של הכנרת ביום חול, ואפילו לשלב אותה עם מטרה חברתית נעלה.

צליחת הכנרת של גלזר משמשת גם לגיוס כספים למימון של בניית דירה לצעירים בעלי צרכים מיוחדים, אשר בנה אלחי נמנה עמם.

החודש מארגנת גלזר צליחה נשית נוספת של הכנרת, כשהמטרה הפעם היא לגייס כספים למימון שתיים ואולי אפילו שלוש דירות נוספות, שישמשו צעירים וצעירות נוספים בעלי צרכים מיוחדים.

אלחי, בנה של גלזר, נולד לפני 20 שנה עם בעיה התפתחותית שכלית. כשהיה בן תשע עברה המשפחה בת שבע הנפשות באופן מיוחד מהעיר מעלות שבגליל ליישוב אלון שבות, במיוחד כדי שאלחי יוכל ללמוד בבית הספר "ראשית" בגוש עציון.

מדובר בבית הספר מיוחד המשלב תלמידים רגילים עם כאלה בעלי צרכים מיוחדים. אלחי השתלב מצוין בבית הספר ובשעות אחר הצהריים הוא מגיע לסדנת השילוב, בה הוא מטפל בחיות, רוכב על סוסים ולומד כיצד להדריך תיירים באתר ייחודי שהוקם שם.

מתנה עם תרומהכשאלחי וכמה מבוגרי הסדנה הגיעו לגיל 18, החליטו ההורים בשיתוף עם מנהלת הסדנה להקים עבורם דיור מוגן במקום. בשנה שעברה, כאמור, החליטו ויויאן וחברותיה שאת הכסף שיגייסו מצליחת הכינרת הן יעבירו לסדנת השילוב, כדי לעזור בבניית הדיור לבוגרים-והן אכן הצליחו לממן כך בניית דירה אחת לבנים בוגרי הסדנה.

"מאז שעליתי לארץ בגיל 14, הייתי מסתכלת כל שנה על צליחת הכינרת וכועסת שהיא מתקיימת דווקא ביום שבת, מה שאומר שנשים דתיות מנועות מלהשתתף בה", מספרת גלזר.
שנה שעברה, לקראת יום ההולדת ה-50 שלי , החלטתי שאני מארגנת לעצמי 'מתנה' ומארגנת צליחת כנרת משלנו עם כמה חברות, ושנשלב את האתגר האישי הזה עם תרומה חברתית לסדנת השילוב".

למשחה בשנה שעברה הגיעו כמה עשרות נשים, רובן חברותיה של גלזר. השנה הוחלט כי כל שחיינית תשלם 350 שקלים עבור ההשתתפות במשחה, ובנוסף תתחייב כל אחת מהן לגייס תרומות בסך 2,000 שקלים שיועברו לסדנה. עד כה נרשמו לצליחה כ-150 נשים, וגלזר מקווה לעבור הפעם את רף 300 הצולחות.
 
 "השאיפה שלנו השנה היא לאסוף כסף לבניית דירה לבנות של בית הספר ועוד דירה או שתיים לבנים", מספרת גלזר, שמעידה על תכונה רבה של מתאמנות המורגשת בבריכות השחייה של יישובי גוש עציון.

לאירוע הצליחה שיתקיים השנה ביום רביעי ב-25 במאי מוזמנות, יש להדגיש, גם נשים שלא מגיעות מרקע דתי. "חשוב לנו שיבואו כמה שיותר נשים ושזה יהיה אירוע ספורט עממי של נשים", מוסיפה גלזר.

מה שבטוח הוא שכאשר מאות השחייניות שישתתפו במקצים השונים, שאורכם קילומטר וחצי ושלושה קילומטרים וחצי, יגיעו מתנשפות לגדה השנייה של ימת הכנרת, יחכו להן שם החניכות מסדנת השילוב, אשר יודו להן פעם נוספת על המאמץ הגדול שעשו בשבילן. באדיבות מעריב צילום פלאש 90

עבור לתוכן העמוד