מועדון מתנדבי אינטראקט
מתנדבי נוער אינטראקט מפעיל כל שנה קייטנה שנערכת זו השנה החמישית, קייטנה של חמישה ימים לילדי רווחה חסרי יכולת... סיפור המועדון מפי נערה מתנדבת
הגדל

"שלום. קוראים לי רותם אוליבר. אני בת 17 וחצי לומדת בכיתה י"ב בבית ספר 'אורט רבין' בגן יבנה. השנה זו השנה הרביעית שלי ב'אינטראקט' - מועדון שירות לאנשים צעירים הנתמך על ידי מועדון רוטרי. 

  חברי האינטראקט הינם בגילאים 14-18, גיל ביה"ס התיכון. האינטראקט מספק לאנשים בגילאים האלה הזדמנות להשתתף בכל מיני מיזמים התנדבותיים, כיפים ובעלי משמעות. בשבילנו זו הזדמנות לפתח כישורי מנהיגות, לנקוט יוזמה וגם להכיר חברים חדשים.
 
מועדון אינטראקט פועל ונתמך על ידי רוטרי - ארגון עולמי א-פוליטי של אנשי עסקים ובעלי מקצוע מובילים בתחומם, המאוגדים במועדונים חברתיים, ללא הבדל דת, לאום, גזע או מין, המקיימים פעילות הומניטארית התנדבותית בקהילה ובעולם. 


מודל חיקוי חיובי 
הפרויקט הגדול ביותר של אינטראקט כל שנה הוא הקייטנה שנעשית זו השנה החמישית, קייטנה של חמישה ימים לילדי רווחה - ילדי היישוב שאין להם כסף לשלם על קייטנה רגילה. במשך חמישה ימים מפעילים נוער אינטראקט ילדים מכיתות א'-ה' בפעילויות שונות; גם פעילויות שהכינו המדריכים, וגם פעילויות חיצוניות שהארגון הצליח לגייס כמו נסיעה לאוניית הפאר 'מג'יק 1', נסיעה ל'חי כיף' בראשון לציון, הפעלה במתנפחים ויום כיף בבריכת גן יבנה. הילדים מקבלים לחמנייה וטרופית כל יום ועוד צ'ופרים נוספים, כאשר הכול הושג מתרומות.
 
להפעיל קייטנה כזאת זה לא קל, אפילו קשה מאוד, אבל בכל זאת שווה את כל הכוחות שצריך לגייס בשביל זה. הפרויקט הכל כך גדול הזה, שאנחנו עובדים עליו כל כך הרבה זמן, תורם לא רק לגיבוש שלנו, של נוער האינטראקט, הוא גם נותן לנו לתת מעצמנו לילדים שאין להם.
 
לראות את הפרצופים השמחים של הילדים בסוף כל יום ולדעת שהכול בזכותנו שווה את כל המאמץ וההשקעה. במהלך כל השנה אנחנו, נוער אינטראקט, נהנים מההתנדבות ומהנתינה לקהילה. אבל אני חושבת שהשיא של ההנאה והנתינה בשנה הזאת, הוא שבוע הקייטנה.                          
    
זו הפעם השלישית שאני פעילה בקייטנת אינטראקט, כל שנה הקייטנה הזאת נעשית רק יותר ויותר טובה. כל שנה אני מרגישה יותר טוב בסוף כל יום בקייטנה, כל שנה אני מרגישה שעשיתי יותר, שהתקדמתי והתפתחתי בזכות העזרה הזאת שאני נותנת לאחרים.
 
אנחנו מקבלים הרבה תגובות חיוביות, אבל עדיין יש אנשים שלא מבינים את מהות ההתנדבות. מבחינתם להפעיל קייטנה בלי לקבל על זה כסף, זה להיות פראייר. יש אנשים שההתנדבות נראית להם מיותרת.
 
כשהצטרפתי לאינטראקט לפני 3 שנים, לא חשבתי שההתנדבות תהיה כל כך משמעותית עבורי, ולא חשבתי שהיא תעשה לי כל כך טוב. כבר בשנה הראשונה גיליתי כמה זה כיף לעשות משהו עבור מישהו, כאשר בתמורה מקבלים חיוך או מילה טובה. וזה לגמרי חשוב מספיק בשביל שאני אמשיך לעסוק בזה.
 אינטראקט באה להוכיח בפעילות שלה שיש בארץ לא מעט בני נוער שפועלים ותורמים למען החברה בלי לבקש תמורה על כך. אז כל מי שחושב משהו שלילי על 'הנוער של היום' יכול לקרוא את זה ולהבין שיש נוער איכותי בחברה שלנו".באדיבות  ynet
 
 


 

עבור לתוכן העמוד