התנדבות לשירות אזרחי-לאומי, יהווה אלטרנטיבה לגיוס ותרומה למדינה.
אל מול הנתונים המבהילים של ממדי ההשתמטות מצה"ל, ולנוכח המספר הגדל והולך של בני נוער שאינם מתגייסים, מתגבשת כעת יוזמה חדשה לקידום התנדבות לשירות אזרחי-לאומי, שיהווה אלטרנטיבה לגיוס ותרומה למדינה עבור חרדים, חילונים, ערבים ויהודים גם יחד.

הגדל

לא רק צבא – מתגייסים לשירות לאומי-אזרחי
ליוזמי הפורום לקידום שירות לאומי-אזרחי יש חזון: כל מי שלא מתגייס יתנדב לשירות משמעותי. בין הפעילים: עמי איילון וקרנית גולדווסר
 
אל מול הנתונים המבהילים של ממדי ההשתמטות מצה"ל, ולנוכח המספר הגדל והולך של בני נוער שאינם מתגייסים, מתגבשת כעת יוזמה חדשה לקידום שירות אזרחי-לאומי, שיהווה אלטרנטיבה לגיוס ותרומה למדינה עבור חרדים, חילונים, ערבים ויהודים גם יחד.

את היוזמה מוביל ראש השב"כ לשעבר, האלוף במיל' עמי איילון, ויחד איתו האלוף במיל' דורון אלמוג, נשיא התאחדות התעשיינים לשעבר עודד טירה, קרנית גולדווסר, אלמנתו של חייל צה"ל אודי גולדווסר, ח"כים, פרסומאים, אנשי תקשורת ותרבות רבים. אחד השמות המסקרנים ברשימת מובילי היוזמה הוא אודי אדם, אלוף פיקוד הצפון במלחמת לבנון השנייה שהתפטר מצה"ל מיד עם תום המלחמה ומכהן כיום כמנכ"ל הקמ"ג בדימונה.

כל אלו הקימו יחד את ה"פורום לקידום השירות האזרחי-לאומי", שמטרתו לייצר אלטרנטיבה אזרחית עבור אלו שרוצים לשרת את המדינה. הפורום שם לעצמו למטרה לקדם את המודעות לנושא השירות האזרחי-לאומי, ולהעניק לשירות תדמית חדשה של תרומה משמעותית.

שירות אזרחי-לאומי הוא למעשה שירות התנדבותי המיועד לכל מי שקיבל פטור משירות בצה"ל מטעמי דת או מצפון, או לחילופין - משתייך למגזר הערבי ולפיכך כלל לא נקרא לשירות. על פי המתווה שמגבש הפורום, ההתנדבות לשירות אזרחי-לאומי תיעשה לתקופה שבין שנה לשנתיים, ויוכלו להתנדב אליה צעירים עד גיל 22.

"התחליף הראוי ביותר"
"חברי הפורום החברתי לקידום השירות האזרחי-לאומי מחויבים לעשייה ערכית ישראלית, המבטאת את ערך יצירת חברת מופת אשר הישגיה נמדדים על פי ערכים חברתיים של שוויון ומוסר, המהווים דוגמה ומופת לכלל באמצעות השירות האזרחי-לאומי", נכתב באמנה שעליה יחתמו מייסדי הפורום. אירוע ההשקה והחתימה ייערך הערב (ב') באוניברסיטת תל אביב.

"העובדה שקבוצת מנהיגים ברמה הלאומית המייצגים דעות שונות ומגזרים שונים בחברה הישראלית, בוחרת להתאחד כדי לקדם את השירות האזרחי-לאומי, היא תעודת כבוד למפעל ולעשייה האדירה במשך למעלה מ-40 שנה", אומר מנכ"ל האגודה להתנדבות -  שירות לאומי, ירון לוץ'.

"זהו מקור לתקווה ואמונה שהשירות האזרחי-לאומי יזכה למעמד הראוי לו בחברה הישראלית ויגביר את עשייתו ותרומתו לחברה ולמדינה".

"השירות האזרחי-לאומי הוא התחליף הראוי ביותר לשירות צבאי סדיר בישראל כיום", מוסיף מנכ"ל המרכז להעצמת האזרח, יובל ליפקין, "המתנדב מפיק תועלת אישית, לאומית וציבורית משירותו ובכך מעצים את עצמו וסביבתו".
באירוע הערב ינאמו מנכ"ל מינהלת השירות האזרחי-לאומי שר-שלום ג'רבי; יו"ר המרכז להעצמת האזרח אורי לובראני; מנכ"ל האגודה להתנדבות-שירות לאומי ירון לוץ', ויו"ר האגודה הרב צפניה דרורי. באדיבות מעריב

 

עבור לתוכן העמוד