אירגון "מעשה" זוכה אות המופת
אות מופת המוענק על תרומה משמעותית לחברה. ניתן השנה לארגון "מעשה", על עשייה התנדבותית רחבת היקף ועל היותו בית גידול למנהיגים חברתיים, שפיתוח יכולותיהם, עידודם והענקת כלים להם, סוללים את הדרך לצמצום הפערים החברתיים בישראל, לביסוס ערכים וליצירת תשתית לחברה שוויונית.

הגדל

ארגון "מעשה" הוקם בשנת 2004 במטרה לקדם את ערך ההתנדבות ולהוביל מסגרות התנדבות לצעירים בישראל באופן שוויוני ומקצועי. ארגון מעשה פועל באופן אוטונומי במסגרת התפעולית של עמותת יעדים לצפון – עמותת בת של קרן רש"י הפועלת בצפון הארץ.

ארגון "מעשה" שם דגש על עבודה במסגרות התנדבות עם גילאי 18-21 ועל פיתוח מעטפת מקצועית המסייעת למתנדב לבצע את פעילותו באופן מיטבי. הארגון מפעיל כיום כ-650 מתנדבות ומתנדבים מהפריפריה, ב-60 רשויות מקומיות מבאר-שבע ועד קריית שמונה. המתנדבים עוסקים בהתנדבות בתחום החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, באמצעות מגוון מסגרות ההתנדבות האפשריות לצעירים במדינת ישראל: שנת שירות, נח"ל קהילתי, מכינה קדם צבאית, שנת התנדבות פרטית ושירות אזרחי-לאומי. הרעיון העומד מאחורי ארגון "מעשה" הוא כי ההתנדבות בקרב אוכלוסיות מוחלשות אינה רק ערך, אלא גם כלי להעצמת הפרט המתנדב ופיתוח יכולותיו וכי ההתנדבות היא אמצעי למוביליות חברתית ושוויון הזדמנויות.

פעילות ההתנדבות של הצעירים בארגון "מעשה" כוללת שלושה תחומי פעילות עיקריים: התנדבות בעלת ערך בתחום החינוך, הכשרה למנהיגות והעמקה בנושאי זהות ותרבות, השלמת השכלה למתנדבים והכנה לחיים אזרחיים. קהל היעד של מתנדבי ארגון "מעשה" הינו צעירים מהפריפריה ממוצא אתיופי, ממוצא קווקזי, צעירים דתיים וחילוניים, יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים ובדואים. בנוסף, מספק "מעשה" שירותי השמה והכשרה להתנדבות גם לארגונים אחרים ובכך מגדיל את השפעתו על עוד כאלף מתנדבים הפועלים ביישובי פריפריה.

אות מופת על תרומתו רבת השנים לביטחון חברתי מוענק לארגון "מעשה" על עשייה התנדבותית רחבת היקף ועל היותו בית גידול למנהיגים חברתיים, שפיתוח יכולותיהם, עידודם והענקת כלים להם, סוללים את הדרך לצמצום הפערים החברתיים בישראל, לביסוס ערכים וליצירת תשתית לחברה שוויונית.

עבור לתוכן העמוד