נתניה - משלחת ליצנים רפואיים התארחה בדורטמונד
הגדל

עשרה בני נוער מנתניה, המתנדבים בתוכנית ליצנים רפואיים, התארחו בדורטמונד והציגו את חשיבות ההתנדבות והסיוע לקהילה. "הצגנו את ישראל היפה", סיפרו בני הנוער הנרגשים
בני נוער מנתניה, תלמידי כיתות י"א וי"ב, אשר הצטיינו במהלך השנה שעברה בעשייתם ההתנדבותית כליצנים רפואיים, חזרו מדורטמונד שבגרמניה, משבוע של פעילות מקצועית וחווייתית שהתקיימה בהמלך חול המועד סוכות. בעקבות פעילות המשלחת העירונית שוקלת כעת עיריית דורטמונד לקדם, לראשונה, מערך התנדבות דומה – זאת בשל הערכים החברתיים והקהילתיים הנלווים.

חברי המשלחת, אשר יצאה בשליחות עיריית נתניה לתאומתה הגרמנית של נתניה העיר דורטמונד, נבחרו והוכשרו בתהליך קפדני על-ידי צוות תחום משלחות נוער - אותו מרכזת עבור עיריית נתניה המחלקה לחברה ונוער בעמותה לחינוך בלתי פורמאלי.

הנבחרת, שכאמור מנתה עשרה בני נוער, הגיעה בערב סוכות לעיר דורטמונד בגרמניה. אדווה כץ רכזת תחום התנדבות נוער אשר התלוותה למשלחת תיארה את השתלשלות העניינים: ההגעה לעיר דורטמונד אופיינה בחום מצד המארחים הגרמניים שקיבלו את פנינו כבר בשדה התעופה, דאגו לכל צרכי המשלחת וניהלו עם בני הנוער שיחות ערות ומרתקות על הנוער בגרמניה ובכלל בנושאים ברומו של עולם.

הוסיפה לדבריה לילך רודני מנהלת תחום משלחות נוער בנתניה: "התכנית של המשלחת הייתה עשירה ומגוונת, וכללה מפגשים רבים עם בני נוער כמו נוער גרמני מבית הספר הקתולי בעיר אשר חברי המשלחת חשפו אותם למושג התנדבות נוער בכלל ולהתנדבות כליצנים רפואיים בפרט. נושא ההתנדבות עניין את העמיתים מגרמניה עד כדי-כך, שנשקלת מצדם כיום האפשרות ללמוד ולהעתיק את תוכנית ההתנדבות המקומית "מחויבות אישית גם לזירה הגרמנית".

באדיבות "לוקל נתניה"

עבור לתוכן העמוד