אמנות נותנת תקווה
הגדל

תערוכת ציורים של אמן בינלאומי צעיר - בן לחולת סרטן שהחלימה, תתקיים במוצאי שבת בתל-אביב. כל ההכנסות מהמכירות יועברו לטובת עמותת "נותנים תקוה" המסייעת לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם בבית החולים תל השומר

עמותת "נותנים תקוה" המטפלת ברווחת הילדים המאושפזים בבית חולים לילדים ע"ש ספרא בתל-השומר תארח את תערוכתו של תומר פרץ (28) "אמנות נותנת תקוה", המיועדת לתמוך באנשים שנאלצו להתמודד עם מחלת הסרטן.
לאחר ארבע וחצי שנים כקצין לוחם בגולני יצא פרץ למסע בעולם. באכסניה קטנה בבואנוס איירס, הוא שמע כי בעל המקום מחפש אמן שיעזור לו לצייר ציור קיר ענק בכדי למשוך קהל. תומר הראה לבעל האכסניה את ציוריו והחל מיד לעבוד על יצירת האומנות הראשונה שלו "שם הבנתי שהייעוד שלי הוא אמנות", הוא מספר. לאחר שהטביע את חותמו בבית המלון, המשיך פרץ ללוס אנג'לס והחל בלימודי אומנות ועיצוב פנים, במקביל המשיך ליצור אומנות מודרנית וחדשנית. תוך פחות משנה החל לקבל הצעות להציג בתערוכות ופתיחות גלריות, והתברג לנישת האומנות המודרנית בלוס אנג'לס ובלאס וגאס.

עד היום ערך פרץ כ-30 תערוכות אומנות ועיצוב, ואף הוזמן ליצור במיזמי אומנות גדולים בלוס אנג'לס ביניהם: MTV Art Project Ethos, Art 48, The Art and Spirit of Fashion. יצירותיו קישטו גלריות שונות בעיר ופורסמו במגזינים 944, וRunWay Magazine.

ב-2007 גילה פרץ שאמו חולה במחלת הסרטן. הוא סגר את העסק שהקים וחזר להתייצב לצד אמו. "ברגעיה הקשים אמא  אמרה לי שמחלת הסרטן לא תהרוג אותה, אלא הידיעה שוויתרתי על החלום שלי למענה", מספר פרץ. תובנה זו פתחה עבורו צוהר חדש לעולם האומנות, והוא למד להכיר את כוחה של האמנות ככלי עזר לאנשים שנלחמים במחלת הסרטן ולמשפחותיהם שנאבקות יחד איתם.

דרך היצירה עבר פרץ מסע התמודדות אישי והשתתף באירוע צדקה בהוליווד "Love Cures Cancer", שם תרם את יצירותיו למען ילדים חולי סרטן, וסייע בגיוס סכום נכבד למען הילדים.

לאחר שאמו ניצחה את מחלת הסרטן. הבטיח פרץ כי ימשיך לתמוך באנשים במתמודדים עם  מחלת הסרטן ובאופן טבעי בחר לעשות זאת בישראל. בתערוכה, הראשונה שיערוך בישראל, יוצעו למכירה ציורים פרי מכחולו של תומר פרץ לצד ציורים של ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן. כל ההכנסות ממכירת היצירות הן קודש לעמותת "נותנים תקווה".

העמותה, בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע, צוות בנות השרות הלאומי ומערך מתנדבים נרחב, מהווה שרות משלים לשרות הרפואי המקצועי המוענק על-ידי צוות ביה"ח תל השומר והיא דואגת לרווחת הילדים והסביבה התומכת בהם ופועלת לשיפור איכות חייהם.

התערוכה "אומנות נותנת תקוה" – תתקיים במוצאי שבת  ה-13.3.10 בשעה 20:00
בבית העיתונאים רח' אליעזר קפלן 4 תל אביב.
 הכניסה חופשית.

Ynet

עבור לתוכן העמוד