'פרס האור' למתנדבים למען ילדים
הגדל

במסגרת יום ההצדעה השנתי לחסידי אומות העולם הוענק 'פרס האור' לדוד ברוך ולעמוס שלפמן. הפרסים הוענקו ע"י בנצי בייסקי, אחיינו של השופט בדימוס, משה בייסקי ז"ל, שהטקס הוקדש לזכרו

תורמים בעשייה: דוד ברוך מלמד ילדים במצוקה אנגלית בהתנדבות מלאה מזה שנים ועמוס שלפמן מתנדב בפרויקט "עולם האושר", השולח ילדים חולים במחלות עם סיכון חיים ל"כפר החלומות" באורלנדו שבארה"ב.

על מעשי חסד אלה הוענק להם השנה "פרס האור" מטעם "בית להיות" בניהולה של ציפי קיכלר במסגרת יום ההצדעה השנתי לחסידי אומות העולם שנערך

מדי חנוכה במתנ"ס קליין. זהו יום ההצדעה היחיד בארץ המוקדש לחסידי אומות העולם, והוא נערך בחולון זו השנה החמישית.

האירוע נערך במעמד ראש העיריה, מוטי ששון, ובהשתתפות ראש מינהל החינוך, אבינועם גרנות, ניצולי שואה, חסידי אומות עולם, מחנכים רבים ונציגות תלמידי י"ב בעיר.

בסימן "באנו חושך לגרש", מקיימים 'בית להיות' בשיתוף רובע 'תל גיבורים' ומינהל החינוך אירוע זה מדי שנה, כאשר בכל מערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי בחולון מקדישים את היום לפעילות בכיתות בנושא הומניות וכבוד לבני האדם.

מוטי ששון שבירך את מקבלי הפרס אמר: " המפגש עם חסידי אומות העולם מדגים לכולנו, אבל בעיקר לילדים, בצורה הטובה ביותר את קיומן של אופטימיות ונתינה - גם בתקופה חשוכה כל כך כתקופת השואה"

"פרס האור" על מעשה חסד מוקדש לזכרו של ד"ר משה בייסקי ז"ל. בייסקי, לשעבר שופט בית המשפט העליון, עמד במשך 20 שנה בראש הוועדה להכרה בחסידי אומות העולם ב"יד ושם" והקדיש את חייו למאבק באיתור חסידי אומות העולם בכל מקום על מנת להעניק להם תעודת הוקרה ותמיכה. ד"ר בייסקי בעצמו ניצל בזכות העובדה שנכלל ביחד עם שני אחיו ברשימת שינדלר. לימים דאג כי אוסקר שינדלר יוכר כחסיד אומות העולם לאחר שבעקבות פעילותו ניצלו כ-1,200 יהודים.

את הפרס העניק אחיינו, בנצי בייסקי שסיפר, כי אחד הנושאים הקשים שעימם התמודדה הוועדה, היה לקבוע מהם הקריטריונים להכרה באנשים כחסידי אומות העולם. האם "חסדים קטנים", שנעשו בתקופת השואה, שהיו גדולים לאורה של אותה תקופה, הינם שווים במשמעותם לחסדים גדולים כפי שעשה שינדלר? בסוגיה זו פעלה הוועדה באיזון רגיש בבחירתה למי להעניק את ההכרה על מנת שלא למנוע זילות של התואר, מצד אחד, ולהגיד תודה לכל מי שראוי, מצד שני

עבור לתוכן העמוד