שואפים לשפיות בשפיים
הגדל

אמנים ישראלים התגייסו להופיע באירוע "שרים בשפיים לא לאלימות" בנסיון לעצור את האלימות בחברה הישראלית באמצעות פעולות הסברה בבתי ספר ברחבי הארץ. "החלטנו להגביר את המודעות ולקרוא לבני נוער לזעוק זעקה דרך שירים כי שירים ואמנים מדברים לבני נוער ובוגרים" מסבירים המארגנים, "יש כאן נסיון להגיד ביחד - עד כאן"

האלימות הגואה בתקופה האחרונה בארץ, הביאה מקבץ מרשים של אמנים ישראלים להתנדב להשתתף באירוע מיוחד שהכנסותיו קודש למאבק באלימות בחברה הישראלית. אביהו מדינה, מיכל אמדורסקי, יואב אליאסי (הצל), אוהד חיטמן, אמיר פיי גוטמן סי היימן, סופי צדקה ומיטל טרבלסי, הם חלק ממשתפי האירוע בהנחיית עדן הראל ועודד מנשה שיתקיים ביום ה' הקרוב בפארק שפיים במעמד השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ.

כל ההכנסות מהאירוע "שרים בשפיים לא לאלימות" יוקדשו להסברה למניעת אלימות בבתי הספר. יוזם האירוע הוא ד"ר אייל מדני, העומד בראש פרויקטים חינוכיים "בגובה העיניים" באמצעות "כינור דוד"- עמותה הפועלת בעשור האחרון למאבק בנגע הסמים, האלימות והאלכוהול בבתי הספר. העמותה יוזמת ומפיקה מפגשי הסברה חווייתיים המועברים דרך הצגות והרצאות של אנשי חינוך ושחקני תיאטרון ידועים בעשרות בתי ספר בישראל במטרה להעביר מסר מזווית שונה נגד השימוש בסמים, אלכוהול ואלימות.

"כינור דוד חרטה על דגלה לצמצם את המגפת האלימות הסמים והאלכוהול בחברה שלנו בעיקר בקרב בני נוער, לשם כך, אנחנו פועלים יום יום במערכת החינוך בבתי הספר, ומסבירים לבני נוער שיש דרך אחרת גם באמצעות הצגות בהשתתפות נירו לוי, מתי אטלס, אריק משעלי, עינת שושני, אלברט אילוז ואחרים", מסביר מדני.

"לאור מה שקורה בחברה שלנו ביום יום לצערנו הרב, היה מתחייב לעשות אירוע בנושא האלימות, להגביר את המודעות ולקרוא לבני נוער לזעוק זעקה דרך שירים כי שירים ואומנים מדברים לבני נוער ובוגרים. יש כאן נסיון להגיד בעצם ביחד - עד כאן", הוא מוסיף.

באדיבות YNET מעורבות

עבור לתוכן העמוד