עמותת עמיח"י מרחיבה את פעילותה
עמותת עמיח"י זכתה במכרז עירוני להקמת מועדונית בכפר סבא לילדים בעלי נכויות התפתחותיות
הגדל

עמותת עמיח"י, המספקת שירותים מגוונים לילדים ולמבוגרים בעלי נכויות התפתחותיות, זכתה במכרז עירוני להפעלת מועדונית לילדים ובני נוער הלומדים בבית-הספר לחינוך מיוחד "סאלד" שבכפר-סבא.

המועדונית, אשר תעבוד בשיתוף מחלקת החינוך והרווחה של כפר-סבא ובפיקוח השירות לאדם עם פיגור שכלי במשרד הרווחה, תחל לפעול בתאריך 2.9.09 , בין השעות 13:30 -16:00 ותכלול סדנאות בתחומים שונים כגון: מוסיקה ושירה, תנועה, יצירה, יוגה, ריקודי עם ועוד.
הסדנאות יועברו על-ידי צוות מדריכים מקצועיים ומנוסים, שיעמדו לרשות התלמידים ויספקו תוכנית המותאמת לצרכים האישיים של כל אחד מהם.
כמו כן, יוקמו קבוצות של בני נוער מחטיבות ותיכוני העיר, אשר יחד עם המדריכים וצוות מתנדבי העמותה, יפעלו במתכונת של חניכה אישית, במטרה ליצור קשר אישי ועמוק בין המתנדבים לבין חניכי המועדונית.

קרן שושן, מנכ"ל עמותת עמיח"י: "המועדונית משמעותית מאוד בעבור החניכים, שייהנו מפעילויות איכותיות שיספקו מסגרת תומכת וטיפולית גם לאחר שעות הפעילות במסגרת החינוך המיוחד. מדובר בתרומה משמעותית גם למשפחות הילדים, שנאלצים להקדיש את רוב זמנם בטיפול וטיפוח ילדיהם, ועתה יוכלו לתת את הדעת גם לנושאים משפחתיים אחרים. "

בית-הספר "סאלד" שבכפר סבא הינו בית- ספר ממלכתי אזורי לחינוך מיוחד, המיועד לתלמידים בעלי נכויות התפתחותיות ברמות שונות.
בבית-הספר לומדים כ- 100 תלמידים המגיעים מאזור השרון, המרכז והשומרון על-מנת לקבל מענה לצרכים המיוחדים שלהם הם זקוקים. 

עמותת עמיח"י תשמח לקלוט מתנדבים לפעילות המועדונית שבכפר סבא. מתנדבי העמותה מהווים חלק אינטגרלי ממערך אספקת השירותים שלה, ובזכותם יכולה העמותה להעשיר ולגוון את הפעילויות הניתנות לילדים, לנוער ולמבוגרים עם נכויות התפתחותיות.
אפשרויות ההתנדבות בעמותה מגוונות, ופותחות צוהר בפני המתנדב למורכבות עולמם של אנשים עם מוגבלות.

לפרטים נוספים: קרן שושן, מנכ"ל עמותת עמיח"י, טל. 09-7430004, 054-5644546 ,  kerens@amichai.org.il

אודות עמותת עמיח"י
עמותת עמיח"י הינה מלכ"ר הפועל מזה כ- 15 שנים בהוד השרון וסביבתה.
לעמותה אישור מוסד ציבורי והיא עובדת בשיתוף עם רשויות מקומיות, משרד הרווחה, ביטוח לאומי, קרנות שונות, ארגוני מתנדבים ועמותות אחרות.
העמותה דוגלת בעקרון השילוב של האדם עם נכות התפתחותית בתוך החברה, מתוך אמונה כי לכל אדם הזכות לחיות בכבוד ולהיות חבר מלא ושווה זכויות בקהילה.
מטרת העמותה לקדם את עקרון השילוב והנורמליזציה, תוך כדי קיום חיים של כבוד והגשמה עצמית, קבלה בחברה והשתייכות לקהילה הרחבה כחבר מלא ושווי זכויות בכל תחומי החיים, ללא תלות במוגבלויותיו, הזדמנות למימוש עצמאות בחיי היום יום, קיום אורח חיים הזהה ככל האפשר לזה של כלל האוכלוסייה והשתלבות  במסגרות שונות המשרתות את הקהילה.

בתקופה האחרונה נמצאת העמותה בשלבים של הוספת פעילויות לסל השירותים, גידול בהיקף המשתתפים במסגרות השונות  והרחבת הפריסה הגיאוגרפית.

עבור לתוכן העמוד