תנועת 'נוער מחשבים' מתנדבת למען הקהילה ברחבי הארץ
הגדל


מאמר מאת "זוית 3"

 

בין פעילויות ההתנדבות שאותן מבצעת תנועת 'נוער מחשבים':

 

רמת-גן:

אימוץ ילדי מרכז הנוער לנכים איל"ן – חברי תנועת 'נוער מחשבים' יצרו קשרים אינטראקטיביים וירטואליים ופעולות אישיות וקבוצתיות עם ילדי איל"ן. הרעיון המרכזי שעומד מאחורי שיתוף הפעולה הוא ליצור קשר והידברות בין ילדים נכים וילדים בריאים באמצעות המחשב. ילדים בעלי מוגבלויות נאלצים לבלות זמן רב בביתם והדרך הנוחה ליצירת קשר עם העולם היא באמצעות המחשב. הקשר הממוחשב אינו מחייב חשיפה ומסייע לשוויון ולחוסר אפליה בין הילדים הבריאים והנכים.

 

צער בעלי חיים – 'נוער מחשבים' מקימה אתר אינטרנט המספק מידע אודות "חוק צער בעלי חיים", ובו דוגמאות לפעילות של ילדים בעיר שעזרו לבעלי חיים, תמונות וסרטונים המתמקדים בעזרה לחיות, קישורים לאתרים בארץ ובעולם העוסקים בתחום, ובנוסף פינת משחקים הכוללת תפזורות, משחקי מילים ועוד. מטרת הפרויקט היא להגביר את המודעות למצב הקשה של בעלי החיים ברמת-גן, ולהנחות את הילדים איך אפשר לעזור לבעלי חיים.

 

"רמת גן טובה יותר" – 'נוער מחשבים' מקימה אתר אינטרנט המחלק את רמת גן לכמה אזורים, כשבכל איזור מפורט רקע כללי עליו והאטרקציות הבולטות בו. בנוסף ישולבו באתר סרטונים ותמונות מכל איזור ויהיה בו סקר אינטראקטיבי שבאמצעותו הגולש יוכל לחוות את דעתו בנוגע ליתרונות ולחסרונות של האזור ומה צריך לשפר בו. האתר ידגיש את היתרונות בחיים ברמת גן ומטרתו היא סקירת שביעות רצון של אזורי מגורים שונים בעיר.

 

רמלה:

קירוב הלבבות בין התושבים הערבים ליהודים – תנועת 'נוער מחשבים' מפגישה חניכים יהודים וערבים, לפעילויות משותפות והיכרות. בני הנוער משוחחים, מחליפים מידע הדדי על קהילותיהם וסביבתם הקרובה, נחשפים לאורח החיים השונה מהם, לומדים על המנהגים והחגים, ומנסים למצוא את המשותף והדומה, ובכך לקרב בין האוכלוסיות. יש לציין כי התלמידים אינם נפגשים במסגרות אחרות למרות שהם חיים בשכונות מגורים קרובות.  

 

בניית אתר על העיר והנוער – 'נוער מחשבים' מקימה אתר אינטרנט קבוצתי על העיר רמלה וחיי בני הנוער בה, המסייע ליצירת קשרים, גיבוש הקבוצה וחיזוק המאפיינים המשותפים בין בני הנוער.

 

סיוע למשפחות נזקקות – 'נוער מחשבים' מקיימת מדי כמה שבועות פעילויות וימי כיף, במהלכם מארחים ילדים ממשפחות נזקקות ומלמדים אותם תוכנות חדשות במחשב, משחקים, יישומים, בניית אתרי אינטרנט ועוד. בכך 'נוער מחשבים' תורמת לצמצום הפערים הדיגיטאליים בעיר.

 

נס ציונה:

חדר מחשבים למען הקהילה האתיופית – תנועת 'נוער מחשבים' החלה לאחרונה לפעול במתנ"ס קרית אליעזר, המשרת בעיקר את בני הקהילה האתיופית המתגוררים בסמוך אליו. תנועת 'נוער מחשבים' תרמה 2 מחשבים ובסיוע עיריית נס ציונה אותרו מחשבים נוספים במחסני העירייה, וכך הוקם במתנ"ס חדר מחשבים. המחשבים חוברו לאינטרנט בסיוע חברת Hot שתרמה את נקודת המחשב וחיברה את המתנ"ס בעלות מינימלית.

 

אימוץ צהרון אשכול – תנועת 'נוער מחשבים' שיפצה מספר מחשבים ישנים והתקינה אותם בצהרון אשכול בעיר. מדי שבוע מגיעים מדריכים מ'נוער מחשבים' כדי ללמד את ילדי הצהרון על עולם המחשוב. הילדים והמדריכים משתמשים במחשבים לצרכים חינוכיים וכיף במהלך כל השבוע. יש לציין שלפני כן לא היו בצהרון אשכול מחשבים.

 

אתר האגף לנוער בעיריית נס ציונה – 'נוער מחשבים', בשיתוף גורמים שונים בנס ציונה, מקימה אתר אינטרנט שבו מפורטים פעילויות אגפי הנוער השונים בעירייה, הארגונים שפועלים בעיר, פעילויות וחוגים באשכול הפיס, מידע על אירועים המתקיימים בעיר במהלך השנה ועוד.

 

כפר-סבא:

אתר בעלי חיים – 'נוער מחשבים' מקימה אתר חדש שיציג טיפים לטיפול נכון בבעלי חיים, יציג את היתרונות שבהחזקת בעלי חיים בבית, ויפרט על מה צריך לשים לב וממה צריך להיזהר כשמטפלים בבעלי חיים. בנוסף, האתר יספק מספר רחב של קישורים לחברות וארגונים המסייעים בטיפול בעלי חיים בארץ ובעולם. 'נוער מחשבים' העלו באתר גם קישורים לאתרים דומים בעולם.

 

תנועת 'נוער מחשבים' חרטה על דגלה את טיפוח בני הנוער למצוינות, יצירתיות ומחשבה בעולם טכנולוגיית התקשוב והמידע, באמצעות העשרה והכשרה מקצועית, פיתוח מחשבה ורעיונות מקוריים, צמצום פערים דיגיטאליים ותרומה לקהילה.

 

קייטנות וסדנאות 'מחשבים וכיף' מתקיימות זו השנה ה- 19 ברציפות והן מיועדות לגילאי 6-15. הקייטנות והסדנאות יתקיימו ברחבי הארץ במהלך חודשי הקיץ, במחזורים של 10 ו- 15 ימים. אפשר להירשם לחלק מהמחזור ולא לכולו.

לפרטים ומידע נוסף: 1-700-50-2400 , 08-9364994   www.interschool.co.il

עבור לתוכן העמוד