התנדבות? למען העניים החדשים
העניים החדשים לא ייסעו השנה לנופש בטוסקנה, הם לא יעשו שופינג בכיכר המדינה ולא יצאו לצימר בפסח בצפון, פשוט כי אין להם.
הגדל


הילדים שלהם לא ייצאו לsummer school בלונדון ולא יקבלו שיעורים פרטיים בחשבון וחיזוק באנגלית פשוט כי אין להם.


העניים החדשים הם אנשים גאים, עד לפני חודש או חודשיים הם הלכו לעבודה בוקר בוקר, יום יום, נאבקו ושרדו , חסכו משקל לשקל, ויתרו על סרט ומסעדה אבל איכשהו החזיקו את הראש מעל המים, בקושי, אבל החזיקו מעמד. העניים החדשים לא נמצאים מעבר להרי החושך, הם נמצאים וחיים מעבר לפינה, בבית ליד, מעבר לגדר, הם השכן בבית ממול שפוטר, או השכנה שנוסעת כל יום בבגדים יפים לעשות משק בית בשכונה אחרת ,רק שלא יראו,רק שלא ידעו. העניים החדשים, 774000 הילדים מתחת לקו העוני, הם אחריות שלנו , רק שלנו כחברה- הממשלה יכולה לעזור מעט, אבל העניים החדשים למדו שאי אפשר ממש לסמוך עליה.

השכנים מהשכונה ליד עם המכוניות החדשות וחופשות הסקי לאירופה, עינם באמת לא צרה בהם, אבל אם אפשר, בחגים או בסופי שבוע , העניים החדשים היו שמחים אם מפעם לפעם היו שואלים אותם מה נשמע? אולי מורידים שקית עם דברים טובים לשבת, שיהיה, רק בשביל ההרגשה שאכפת להם מהם וגם כי זה באמת טיפה יעזור.כי אין, באמת שאין. העניים החדשים היו שמחים אם השכנים שלהם לא היו מסתפקים במיסים שהם משלמים לממשלה, זה באמת חשוב לשלם מיסים אבל מה מתוך זה מגיע לעניים החדשים מעט מאד,עיקר הכסף ממילא הולך לביטחון וחינוך, אי אפשר בלי זה אבל גם אי אפשר ללכת עם זה למכולת. העניים החדשים, לא רוצים את הכסף של השכנים מהווילה ממול, כסף זה לא רע , כסף זה אמצעי מחייה, אבל כסף זה באמת לא כל העינין, הם רוצים גם את הלב שיהיה פתוח לרווחה, את הנשמה שתהיה פתוחה לנתינה , הם רוצים ממש כמו כולנו, קצת חום ואהבה.

בפסח הזה ולא רק בפסח , ניתן קצת מהלב שלנו לר.ד. חד הורית עם בעל שהתעלל בה מאד , עם ילד שעבר תקיפה מינית, עם בית מקולף מצבע ומקרר ריק לגמרי, לב.א חסר דיור,חסר מזון שבעבר גר בדירת עמידר שנלקחה ממנו לפני 12 שנה והיום גר אצל מישהו שעושה עימו חסד זמני עד שאולי יתחרט והוא ימצא את עצמו שוב ברחוב, לג. שיש לה 2 בנות עם בעיות קוגניטיביות וילד שנפל לסמים, בעלה ברח לפני שנים והיא חיה מהיד לפה, שהאישה שעוזרת לה (בעצמה בקשיים כלכליים ועובדת קשה מאד) מביאה לה אוכל היא שמה את השקית על מפתן הדלת דופקת והולכת שלא תתבייש שלא תרגיש שהיא בעניים החדשים כי ג. היא אישה עם כבוד, לא. שהיא 70% עיוורת, מה של מונע מהבן שלה להחטיף לה מפעם לפעם, היא אמנם לא רואה אבל מרגישה ועוד איך מרגישה, היה לה אירוע מוחי לפני 6 שנים והיא בודדה, מאד בודדה. מה היא בסך הכל רוצה מהשכנים, קצת חום ואהבה ובלי מכות מהבן בבקשה.

כן, אפשר אפשר לחכות שנקבל עבודה חדשה עם העלאה במשכורת ורכב צמוד ואפשר גם לחכות לממשלה ולעיריה ולממסד שהם יתנו! זו אחריות שלהם ואני הרי משלם מיסים , הרבה מיסים זה בסדר גמור וצריך ונכון לדרוש מהם למלא את חובתם ,כל הזמן, אבל זה ממש לא סותר, כי אפשר במקביל פשוט לתת מה שניתן, לתקן , לעשות, להתנדב, למצוא זמן, לתרום, גם תרומה קטנה היא תרומה איש איש כפי יכולתו ונידבת ליבו!


בפסח הזה ולא רק בפסח כולנו מסובים וגם כולנו עניים!
או אולי כולנו עשירים- מי יודע?

עבור לתוכן העמוד