תוכנית ההתנדבות לקידום החינוך
השנה תפעל תוכנית ההתנדבות לקידום החינוך באמצעות מתן שיעורי עזר גם במגזר הערבי בשכונת חליסה בחיפה
הגדל

השבוע התקיים טקס הפתיחה של תוכנית ‘חושבים חיובי+’, של אינטל ופיליפס בשיתוף מתנ"ס נווה יוסף, לקידום החינוך בתחום המתמטיקה והמדעים בבתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ, באמצעות מתן שיעורי עזר במהלך שנת הלימודים. הטקס התקיים בנוכחות ראש העיר חיפה עו"ד יונה יהב, מנכ"ל אינטל חיפה מר יוסי שנקלר, מנכ"ל פיליפס מר גווידו פרדו- רוקוס, ומנכ"ל המרכז הקהילתי בנווה יוסף בחיפה מר משה חזות.

בשנת הלימודים הנוכחית, כ- 80 מתנדבים - עובדי אינטל ופיליפס, יסייעו ל- 80 תלמידים מחיפה לשפר את הישגיהם בבגרות וזאת באמצעות מתן שיעורי עזר לתלמידים במהלך שנת הלימודים. התוכנית שהחלה ביוזמת אינטל לפני כ-6 שנים, הוכיחה בשנות פעילותה עלייה משמעותית בהישגי התלמידים. השנה תפעל התוכנית גם במגזר הערבי בשכונת חליסה בחיפה.

משה חזות, מנהלו הכללי של המרכז הקהילתי בנווה יוסף בחיפה, אומר: "תוכנית 'חושבים חיובי+' העלתה את ציוני התלמידים ב- 28 אחוז, כך שתלמיד שבעבר קיבל ציון 70 עומד כעת על קרוב ל- 90. הישג ענק נוסף בתוכנית הוא שמיטב העובדים של חברות ההיי-טק מלאי רצון טוב לוקחים את האחריות והשותפות לעתידם של בני הנוער בקהילה, ופורשים בפניהם את כל הידע שלהם מתוך דאגה כנה ואחריות אמיתית. הדרך הבלתי אמצעית הזו מעלה את הדימוי של בני הנוער בעיני עצמם ובעיני סביבתם ותורם להישגים הלימודיים במידה רבה”.

התוכנית הוצגה לאחרונה בכנס רעננה (כנס למדיניות ההיי-טק הלאומית) ואומצה על ידי חברות נוספות כתוכנית התנדבות.
התוכנית שהחלה באינטל פתח תקווה לפני כ- 6 שנים, הפכה מאז לתוכנית לאומית שפועלת בקואליציות עסקיות ברחבי הארץ ובכל הקמפוסים של אינטל ישראל - בקריית גת, פ"ת, ירושלים וחיפה.  

עבור לתוכן העמוד