אינטל מעודדת מצוינות בקרב סטודנטים
הגדל

בשנת 2008 תמכה אינטל באקדמיה הישראלית בסכום של למעלה משניים וחצי מיליון שקלים בפרויקטים אקדמיים שונים שמטרתם לעודד פיתוח מחקרי בתחום המוליכים למחצה, פיתוח חומרה ותוכנה וכן בתחום התקשורת האלחוטית. אינטל תמכה השנה בלמעלה מ20 פרוייקטי מחקר ומעבדות הוראה, בנוסף להשקעה בקורסים אקדמיים ופיתוח תוכניות לימודים באוניברסיטאות. משנת 2007 ועד היום העניקה אינטל מעל 1.5 מיליון דולר לאקדמיה בישראל.
אינטל ישראל נמצאת בקשר רציף עם מוסדות אקדמיים מאז היווסדה ומשקיעה משאבים אנושיים וכספיים כדי ליזום ולקדם פרויקטים של חינוך ומחקר בשיתוף עם מוסדות אקדמיים שונים.בשנתיים האחרונות השקיעה אינטל בתחום המחקר וההוראה של תכנות ותכנון מעבדים מרובי ליבה, יזמה מפגשי אקדמיה-תעשייה עם מומחים מובילים בתחום, וכן תמכה במרכזי מחקר בתחומי התקשורת והמעגלים האלקטרוניים באוניברסיטאות תל אביב והטכניון.

גם ב2008 התקיימו תוכניות המצויינות של אינטל, במסגרת תוכנית Intel Awards, שבה מעניקה אינטל פרסי הצטיינות לסטודנטים לתואר ראשון ותארים מתקדמים להנדסה ומדעים במוסדות אקדמיים שונים. בשנת 2008 הוענקו עשרות פרסים בשווי 338,000 שקל במסגרת זו. תוכנית מצויינות נוספת היא תוכנית ה Top Group במכללות הטכנולוגיות ברחבי הארץ, במסגרתה מוענקות מלגות לסטודנטים זוכי התוכנית. התוכנית מיועדת לסטודנטים מצטיינים בשנת הלימודים האחרונה לתואר הנדסאי אלקטרוניקה, חשמל, מכונות, קירור ומיזוג, מכטרוניקה, מכשור ובקרה, כימיה ותוכנה. בשנת 2008 העניקה אינטל לסטודנטים שזכו בתוכנית פרסים בשווי 120,000 שקל.

ריקי ארמן, מנהלת קבוצת קשרי אקדמיה באינטל האחראית על הקשר בין אינטל לקהילה האקדמית בארץ אומרת כי "תוכניות אלה הן חלק חשוב במארג קשריה של אינטל עם האקדמיה ונועדו לקדם מצוינות בקרב סטודנטים בתחומים טכנולוגיים שונים. המצוינות האקדמית היא הבסיס להצלחתה של תעשיית ההייטק בארץ וחשוב לנו לתמוך ולקדם אותה בדרכים שונות".

מעבר למשאבים הכספיים משקיעה אינטל גם משאבים ארגוניים לא מבוטלים. עובדים רבים של החברה מתנדבים לפיתוח והדרכת קורסים והרצאות מקצועיות באוניברסיטאות ובמכללות, ולליווי פרויקטי מחקר באוניברסיטאות.

עבור לתוכן העמוד