מגשים החלומות
הגדל

מתוך הפוסט של מיכל כרמי בקפה דה מארקר.

עופר בן-דור הוא אדם שכיהן בתפקידים בכירים במשק. ההיכרות בינינו היתה קצרה ומאז אנו בקשר מדי פעם וגם כאן בקפה. היה תענוג לעבוד מולו - החלטי, ענייני ואנושי. אבל מה שהרשים אותי היה לראות אדם שעבורו המושג "להגשים חלום" זה לא מה שעבור רובנו.

עבור רוב האנשים חלומות זה משהו ששומעים עליו בספרים, בשירים של צביקה פיק או בכל מיני מנטרות בסגנון הניו-אייג', אולי מדי פעם יוצא במקרה להגשים איזה חלום או שניים, אך לרוב מדובר במין אידאה לא מושגת ולפעמים טוב שכך...
כמעט כולם מתבוססים במי האפסיים של המציאות וגם אם תזדמן להם האפשרות להגשים חלום הם יברחו ממנה כנשוכי נחש. הרבה יותר קל, מגונן ובטוח להישאר בזרם המוכר של החיים, בשגרה, בחוף המבטחים של המציאות, גם אם הוא קודר - אבל לפחות הוא מוכר וידוע.
לגבי עופר בן-דור לא יהיה זה אף מדויק לומר שהוא מגשים את כל חלומותיו. משום שהוא לא מתייחס אליהם כך. הוא פשוט עושה זאת. הוא יוצא למסעות מרתקים, מנהל עסקים חובקי עולם ומנסה להעצים ולמתוח את גבולות המחשבה והתפישה של הסובבים אותו.
הוא רץ מרתון, לפני מספר שנים הוא נתקל במודעה קטנה באינטרנט שבעקבותיה אימץ לחיקו את בזה נבבה רץ המרתון שנולד כאשר מסך עיוורון שחור נח על עיניו ומעולם לא חזה ביופיו של הטבע בכפר האתיופי המקסים בו נולד. כל העולם חזה בעופר ובזה בריצה המרגשת באוליפיאדת בייג'ין ועיניים רבות דמעו, בעוד אחרים ספגו השראה.
אבל, בדרך מבייג'ין לארץ יש פסגה לבנה שלא אדם כעופר ייתן לה לעמוד בדרכו... וכך יצאו הוא ובנו גיא, יחד עם בזה לעוד כיבוש קטנטן. ההימלאיה...
שם, על אחת התחנות שעל האוורסט בגובה 5600 מ', עמדו והניפו ידיים כמו לא מעט אנשים לפניהם. אבל במקרה שלהם ההישג היה לא רק של יכולת פיזית ונחישות, אלא הרבה יותר גדול מזה. זהו ההישג של הנתינה, של המחשבה הנדיבה, של לראות את העולם מבעד משקפיים של קבלה, עופר לקח את בזה למסע חייו ונתן לו להבין שניצח את הגבולות של עצמו.
הסיפור של עופר מלמד שהאנרגיה הגדולה ביקום היא לא פיזיקלית, היא לא גרעינית ואפילו לא סולארית, אלא רוח האדם. הרוח שיכולה להיות אפלה, דורסנית, רעה ופוגענית, אבל יכולה גם להיות מלאת עוצמות של אור, של הישגים, של אופטימיות, שהנתינה לזולת בעצם נותנת לך הרבה יותר  ושחלומות אכן מתגשמים.

ביום שישי בערב שודרה על כך כתבה אצל יאיר לפיד, אתם מוזמנים לצפות ולקחת מהסיפור הזה כל מה שתוכלו, אפילו אם  מדובר רק ברסיסים של אופטימיות, תזכרו את הרגע בו בזה נשם מלוא ריאותיו את אוויר הפסגות על רכס ההימלאיה הלבן ובעופר וגיא שהרגישו את השלמות, היופי והעוצמה שבנתינה, וקחו זאת כצידה לדרך...

מיכל כרמי
מנהלת זירת התעסוקה
CEO - טריפלטק
 

 

עבור לתוכן העמוד