עסקים והתנדבות בתעשייה הישראלית
הגדל

אז נכון שהוא איש מאוד עסוק ומכורח עיסוקו המקצועי הוא אפילו אחד האנשים העסוקים במדינה, אבל לצד הקריירה, העסקים, והדאגה למסחר במדינה, מר יחזקאל דקסל לא שוכח את ההתנדבות והתרומה לקהילה.
מזה 20 שנה הוא מתנדב במספר ארגונים שונים לצד התקדמותו בעולם העסקים.

מר יחזקאל דסקל, מנכ"ל איגוד לשכות המסחר במדינת ישראל, בן 60, תושב רעננה. בעברו שימש כסמנכ"ל לתכנון ופיתוח עסקי ברשות שדות התעופה, ובין היתר, הוביל את צוות התכנון של נתב"ג 2000. במהלך שירותו הצבאי  תא"ל (במיל) מילא  שורה של תפקידים בצה"ל, בהם ראש אכ"א פרט באגף כוח אדם ונספח באירופה.
בינואר 2004 הצטרף לחברי המועצה הציבורית המייעצת בעמותה הישראלית לניהול פיתוח וחקר משאבי אנוש, עמותה ששמה לה למטרה להשפיע על עיצוב מדיניות משאבי אנוש בישראל , עידוד וטיפוח הדור הבא: אנשי מקצוע, מנהלים מתחילים, סטודנטים וכמובן התייחסות לנושא מעורבות מקצועית קהילתית.

לצד תפקידו המקצועי כמנכ"ל לשכות המסחר והתעשייה מגייס יחזקאל דסקל אנשים נוספים מהתחום העסקי ובעזרת שיתוף פעולה ועבודת צוות נוצרה  קבוצה של מנהלים נוספים מהתעשייה  שפועלים ביחד לתרום לקהילה ולהתנדב ומגייסים כספים לטובת עמותת "הידידים", הפועלת לפיתוח ושיקום בתי החולים ברחבי הארץ, כך שחלק מהמתנדבים בעמותה נמנים על צמרת המשק והחברה הישראלית.

מר יחזקאל דסקל שם לו לדגש להשקיע בשני בתי חולים: בית חולים מאיר בכ"ס ובית חולים רעות בת"א שקרובים אליו פיזית לאזור המגורים, ושבהם יכול הוא להיות פעיל בשטח: ביקורים בבתי החולים, בדיקת התנאים של המאושפזים ודאגה להמשיך לגייס כספים לפיתוח ושיקום בתי החולים.
בזכות הכספים שנתרמים לעמותת הידידים, העמותה בבית החולים מאיר בכ"ס מצליחה לקדם פרויקטים של שיפוץ ובנייה לרווחת המטופלים והמאושפזים בבית החולים, רכישת ציוד רפואי חיוני למחלקות, עידוד המחקר הרפואי בקרב סגל הרופאים כולל פרויקט מיוחד שהקימו, אגף אשפוז לילדים ואגף טיפול בטראומה.

כשמר דסקל מגיע לביקור בבית החולים רעות בת"א ורואה את ההתייחסות החמה למטופלים זה מחמם את ליבו ומרגיע אותו שהם מקבלים ייחס כמו בבית והכול מריח טוב, נקי ונעים למראית עין, למרות שבבית החולים מאושפזים אנשים במצב שיקומי וסיעודי קשה.
לנוכח היחס אל המטופלים והתנאים שמשתפרים עם השנים בבית החולים כולל שיפוץ מבנים והקדמת אגפים חדשים זה מעודד את מר דסקל להמשיך להתנדב ולסייע בגיוס כספים המאפשרים  לפתח את בתי החולים שכיום אמצעיהם דלים עד מאוד. בית חולים רעות הוא מרכז רפואי לשיקום ולמחלות ממושכות, הגדול מסוגו בתל אביב ונוסד בשנת 1961 וממוקם בשכונת יד אליהו בת"א.
מרכז רפואי רעות נותן מענה רפואי, שיקומי (אורתופדי, נוירולוגי, גריאטרי ותפקודי) וסיעודי  רפואי לחולים על פני כל קשת הגילאים, לרבות חולים צעירים, ילדים ותינוקות. תהליך השיקום הנו קצר או ארוך טווח, בהתאם לצורך.
המרכז קולט חולים המופנים מכל קופות החולים ומחברות הביטוח, ממשרד הבריאות, מצה"ל וממשרד הביטחון, נפגעי תאונות דרכים ופעולות איבה. בעתיד מקווים שבזכות הכספים שיצליחו לגייס לבית החולים, יוקם אגף אשפוז חדש הכולל בניין מגדלים ענק לטובת המאושפזים בבית החולים רעות.

כשמדברים עם מר דסקל אודות הפעילות ההתנדבותית שלו, אי אפשר שלא לראות את החיוך המתפרש על פניו ואת התחושה  של האכפתיות והדאגה לקהילה. כמו כן, מר דסקל מתנדב לסייע בפעילות באגודה למען החייל ולאחרונה הצטרף לפרויקט התנדבות ענק שיזם מר דוביק קאופמן לטובת מציאת מקומות תעסוקה בקרב האוכלוסייה הערבית בוגרי האקדמיה.

אל פעילות ההתנדבות של מר דסקל מצטרפת גם רעייתו לסייע בפרויקטים השונים וביחד הם מביאים את האני המאמין שלהם לקהילה: "שתמיד נוכל  לעזור לאחרים, להתנדב ונמשיך לתרום לקהילה".
 

עבור לתוכן העמוד