אשת נתינה והתנדבות
לילי גורן פרידמן ז"ל, אחת משלושת הרוגי הפיגוע הרצחני בירושלים, היתה אשת חינוך והתנדבות דגולה ומסורה שלימדה את סובביה אף פעם לא לוותר
הגדל

מאות תלמידי ישיבות ואולפנות, אנשי חינוך ועבודה סוציאלית וכן בני נוער עיוורים ליוו את לילי (אליזבת) גורן לבית פרידמן, בת 54, בדרכה האחרונה. גורן ז"ל הייתה בתוך מכונית הטויוטה, הרכב הראשון שבו פגע הטרקטור בפיגוע הרצחני בירושלים, בו נהרגו שני בני אדם נוספים. "למדנו ממך שתמיד יש כוחות להתמודד", ספד בנה של גורן, שהחלימה ממחלה קשה ושבה למחלקה בה אושפזה לטפל באחרים. במקביל הובאה למנוחות גם ההרוגה השנייה בפיגוע, בת שבע אונטרמן, בבית העלמין בירושלים. ההרוג השלישי הוא ז'אן רלוי, בן 68 שבעוד כחודש היה אמור לחגוג את הולדת נכדו הראשון.

לילי גורן פרידמן עבדה במשך 23 שנה כמחנכת ומורה בבית החינוך לעיוורים בירושלים. נוסף על כך, התנדבה בארגונים שונים, כגון "אנוש" לפגועי נפש, ו"שלווה" לילדים בחינוך המיוחד. מנהלת בית החינוך לעיוורים וחברתה הטובה רחל סקר סיפרה על לילי ואמרה כי הייתה "מורה בכל רמ"ח אבריה", ואף הגדירה אותה כאחד מעמודי התווך של המוסד.

"מדובר במקצוענית, אלה ילדים עם בעיות מורכבות ולא היה תלמיד אחד אותו לא קידמה. היסודיות שלה, המסירות, האכפתיות - לא היו שניים להם. היא הייתה אישה וחברה מדהימה", אמרה סקר. הרב יצחק דור, מנהל בית הספר חורב בו למדו שני בניה של לילי, סיפר על פעולות ההתנדבות הרבות שלה: "היא אמרה לי: כשצריך - עושים. היא הייתה אישה חכמה, משכילה, שנונה ופקחית, שאינה יודעת לוותר".

לחצו כאן לכתבה המקורית באתר 'מעריב'

עבור לתוכן העמוד