ההתנדבות מספקת הרבה יותר
הגדל

לחצו כאן לכתבה המקורית ב Ynet 

"עזרה לזולת מספקת הרבה יותר", מסביר רושל מושייב בן ה-16 מדוע החליף את חלומו להיות פרופסור למתמטיקה בפעילות התנדבותית למען ילדים מעוטי יכולת. ב-17 ליוני אנחנו מזמינים אתכם לעצור לרגע את שגרת חייכם, ולהצטרף לעשייה חברתית. לא תבואו?

כשרושל מושייב (16 וחצי) החל להתנדב בעמותת "קו הזינוק" , אמרו לו חבריו שזה בזבוז זמן. כיום, כשהוא רואה כיצד הוא מוביל תלמידים חלשים להצלחה בבחינות, בעוד הם מבזבזים זמן על בילויים, הוא חש סיפוק שלא ניתן לתאר במילים. במסגרת פעילותה מזהה עמותת "קו הזינוק" כישורי מנהיגות אצל ילדים מאזורי מצוקה ומדריכה אותם במשך עשר שנים על-מנת שיממשו את הפוטנציאל הגלום בהם. מושייב, שלומד בתיכון צייטלין, נבחר להיות חלק בפרויקט שמטרתו הראשית היא תרומה לחברה.

"שמעתי על הרבה עמותות, אבל 'קו הזינוק' יוצאת דופן", מספר מושייב. "חל בי שינוי גדול בשנה וחצי שאני שותף בפרויקט, ואני רואה את זה גם ביחס אליי. זה רק בזכותם. במסגרת ההתנדבות בעמותה נפתחה לי דרך להיות בכנסת. זה מעניין אותי וזוהי השאיפה שלי בחיים - להיות פוליטיקאי מוצלח".

יחד עם שני תלמידים תל-אביביים נוספים - נירית סייג מתיכון חדש ורותם ויזמן מבית הספר הולץ - מושייב הקים מיזם התנדבותי שמתבסס על עזרה לתלמידים מעוטי יכולת שמתקשים בלימודים ומקבלים שיעורים פרטיים. "אנחנו בעצם משמשים כמתווכים ומשיגים סטודנטים שמעבירים להם את החומר הלימודי בהתנדבות", הוא מסביר. "אני עוקב אחרי ההתקדמות של הילדים ומוודא שהכל מתנהל כמו שצריך. כעת יש לנו כבר יש 21 ילדים שמקבלים שיעורים פרטיים".

- יש בזה סיפוק?

"הרבה מאוד. בהתחלה החברים אמרו לי 'מה אתה עושה ב'קו הזינוק', זה שטויות'. אם זה לא היה מצליח הייתי מבואס, אבל בגלל שזה הצליח אני אישית מסופק. אין הרגשה טובה יותר מלראות איך ילדים שפעם קיבלו ציון 20 או 30 מצליחים לקבל 90 במתמטיקה.

"חשבתי על זה הרבה", מושייב מרצין לרגע כשהוא נשאל האם אינו מפסיד את ההנאה הטמונה בגיל ההתבגרות, "ואני לא רואה הרבה בני-נוער שיש להם הזדמנות לעשות את מה שאני עושה. אני לא אחד שמבלה ימים כלילות בחוץ, אני לא עושה דברים שאין להם טעם. האמת היא שעשיתי בחירה קשה, למען הרצון לעזור לזולת החלטתי לוותר על החלום להיות פרופסור למתמטיקה", הוא ממשיך. "לאט-לאט הבנתי שלימודים זה לא הכל בחיים. אני אוהב ללמוד, אבל ב'קו הזינוק' אני מקבל העצמה אישית שלא ניתן להשוות לשום דבר אחר בעולם".

- זה לא פוגע בחיי החברה שלך?

"אני משקיע שעות במיזם שיעורי העזר, ובמפגשים הרגילים בעמותה. זה לא פוגע חברתית כי אני נמצא בחברת אנשים מאוד אינטליגנטים שמאוד כיף להיות איתם. את הזמן הפנוי שיש לי אני משקיע במיזם, אבל בסופו של דבר הסיפוק, הרגעי וגם לטווח הארוך, הוא הרבה יותר גדול מבחינתי ממשחק או משוטטות עם חברים".

- תן לבני הנוער כמה טיפים להצלחה.

"צריך להתמיד ולדבוק במטרה. אני חושב שברגעים הקשים צריך להסתכל קדימה ולדמיין את זה קורה, כי זה נותן כוח והופך את זה לאפשרי".

  • להרשמה והשתתפות ב"יום מעשים טובים" השני לחצו כאן
  • יש לכם שאלות נוספות? אתם מוזמנים ליצור קשר עם מוקד "רוח טובה" בטלפון 1-700-505-202 או לכתוב לאימייל info@ruachtova.org.il

 

עבור לתוכן העמוד