למה לכם בליינד דייט, עדיף להתנדב יחד
הגדל

לחצו כאן לכתבה המקורית באתר Ynet

"מעבר לתרומה לקהילה, התנדבות זו דרך מעולה להכיר", אומר ז'ק ששון, בן 30, מהנדס תעשייה וניהול מעפולה שההתנדבות ממלאת חלק חשוב בחייו. "אתה מכיר בנאדם בצורה שלמה, לא כמו בבליינד דייט שרק מדברים. אתה רואה אותו פועל, אם הוא פעיל, אם הוא יצירתי, חושב, אכפתי, איך הוא נע בשטח - דברים שאתה לא חווה אותם ב'ראיון עבודה' של דייט".

ז'ק, בחור חייכן שעובד כמנהל השקות מוצרים בחברת הקוסמטיקה לוריאל, הוא גם מדריך קרב מגן ישראלי, מדריך סלסה ושחקן. הוא רשום ב-JDate כבר כמעט שנה, ואפשר למצוא אותו בכל פעילות התנדבותית של האתר. "מיד התחברתי לפעילויות. בכל מקום שהייתי ויכולתי לתרום ולעזור עשיתי את זה בכיף. לשמח אנשים ולגרום להם להרגיש טוב זו אחת המטרות שלי. הפעם הראשונה היתה צביעת מקלט בשדרות, חווייה בלתי נשכחת. האנשים מאוד נהנו מאיתנו ואיתנו. היתה דינמיקה מעולה בין החבר'ה, מבוגרים יחד עם צעירים. בהתחלה קצת פחדו לדבר, אבל ברגע שהתחלנו לנקות והכל התחילו להתיז צבע זה על זה, לצחוק ולזרום". עם חלק מהאנשים הוא נשאר בקשר. היה לי קשר של חצי שנה דרך האתר, ועם כולן שמרתי על קשר סבבה, בדרך כלל במסנג'ר, אומרים מז"ט ליומולדת. 
 
 
הוא ממליץ על כל סוג פעילות שעושה אינטראקציה בין אנשים. הפעילות האחרונה בה השתתף במסגרת פעילות התרומה לקהילה (Giving Back) של האתר היתה מסיבת חנוכה לילדי גבעת אולגה. "הקבוצה שלי הכינה נרות. היה מופע מדליק של סי הימן, רקדנו עם הילדים, הסתובבנו ביניהם, היו דוכנים, חלוקת לחמניות, פינת שתייה חמה. היה כיף, ממש מרנין. רגע אחד אתה לא מכיר מישהו, ואחרי כמה זמן אתם כבר עובדים וצוחקים יחד. אלה שהגיעו באוטובוס כבר התגבשו קצת בדרך לפעילות".


סיפור רומנטי שכתב ז'ק במסגרת תחרות מטעם שברולט זיכה אותו בבילוי של לילה וארוחת בוקר בצימר "מדהים", לדבריו, במושב לימן ליד נהריה, פלוס רכב צמוד לשלושה ימים. הוא נסע לצימר לבד ("זה היה ברגע האחרון, בשילוב עם משהו של העבודה". מצד אחד אפשר לומר בזבוז, מצד שני, אומר ז'ק, "זה היה כיף וסתלבט, וגם הכרתי שם חבר'ה מצימר ליד והיה נחמד".

 
זה המוטו של ז'ק - "כל הזמן לחייך ולמצוא את הטוב בכל דבר. זאת לא קלישאה, זה משהו אמיתי". הוא מחפש אשה אינטליגנטית, ספורטיבית, עם זיקה למסורת ושמחת חיים. לדעתו, מה שהכי חשוב בזוגיות: "שכל אחד יראה תמיד דרך העיניים של הצד השני וזה יהיה עיקרון מנחה אצלו, מבחינת שיחות, עבודה ביחד, חברוּת".

לדברי ז'ק, אחרי הפעילות מחליפים טלפונים בין החבר'ה, הן מההבט המקצועי והן מההבט של ההיכרות. יש משפטים כמו "וואלה, בואי נחליף טלפונים, אולי נוכל לעבוד יחד", ואגב כך גם להכיר. "זה יוצא טבעי יותר ויותר קל להתקדם ולזרום בקשר. אתה לא מרגיש לחוץ יותר מדי, כי לא באים למטרת היכרות. ההרגשה היא שבאים לתרום לקהילה, ועל הדרך אולי ייצא גם משהו נחמד".

עבור לתוכן העמוד