מזדהים ומתנדבים
הגדל

אחרי הכנות קדחתניות של אגודת הסטודנטים של מכללת כנרת שבראשה עומד היו"ר - דניאל הרוש,  לקראת יום ההתנדבות בשדרות, 70 סטודנטים ממכללת כנרת יצאו להפגין סולידאריות עם תושבי העיר. במשך שלושת הימים שלפני ההתנדבות העיר חוותה כמה ימי מרגוע, אך הסטודנטים הכינו את עצמם לקראת כל מצב אפשרי אשר יכל לבוא. יעל (24, סטודנטית): "גם אם היה בבוקר קסאם, הייתי באה ליום ההתנדבות". הסטודנטים השכימו מוקדם בבוקר כדי לנצל את שעות היום בכמה שיותר עזרה לקהילה.

היום נפתח בהכנות לקראת שוק תחפושות אשר התקיים בבי"ס היסודי בעיר, שוק התחפושות כלל בתוכו מאות תחפושות חדשות אשר נתרמו חינם אין כסף ע"י גורמים חיצוניים למען תושבי העיר. השוק נפתח בתרועה רמה והוצף בילדי העיר ובהורים אשר החלו לתכנן למה יתחפשו בחג הפורים הקרוב.

הסטודנטים אשר ניצחו על האירוע עזרו לתושבים למדוד תחפושות ולהתאים לכל ילד את התחפושות שהכי מתאימה בשבילו. במקביל יצאו מספר סטודנטים להתנדב בבי"ס התיכון, צביעת מבנים ועזרה בבי"ס לחינוך מיוחד. אפשר היה להרגיש ששדרות נצבעה בצבעי אגודת הסטודנטים של מכללת כנרת.

לאחר שכמות התחפושות הגיעה לאפס, הסטודנטים עברו למרכז המסחרי בשדרות כדי לבזבז מעט מכספם ולהרגיש את טעמם הנפלא של מאכלי העיר. אחרי שמילאו את בטנם ובזבזו מעט מכספם המשיכו 70 הסטודנטים אל מכללת ספיר. בספיר התקיים מפגש עם אגודת הסטודנטים של המכללה, מטרת השיח הייתה   ניסיון לבניית שיתוף פעולה בין מכללת כנרת ובין מכללת ספיר, הדיון הסוער אשר התקיים ונסב סביב המצב הביטחוני הורגש מאוד ובמיוחד כשאחד הסטודנטים אף אמר שצריך להשבית את כל המכללות ואת כל האוניברסיטאות בארץ עד שתתקבל רגיעה מוחלטת באזור!
הקריאה התקבלה במחיאות כפיים  נרגשות.

לאחר השיח, הסטודנטים נלקחו לסיור במכללה, כדי לראות מקרוב את המצב הביטחוני הבעייתי אשר איתו מתמודדים הסטודנטים במכללת ספיר, הקבוצה מעמק הירדן אף נלקחה לעמדת הזיכרון המאולתרת אשר הוקמה לזכר הסטודנט רוני יחיא ז"ל אשר נהרג בשטח המכללה כשנפגע מקסאם.

לאחר יום עמוס ברגשות עלו הסטודנטים העייפים אך מרוצים אל האוטובוס אשר לקח אותם בחזרה אל הצפון.מה שבטוח מפגש זה לא יהיה יחידי , זה הוא בהחלט מפגש אשר מטרתו להמשיך בדו שיח בין הצפון לדרום ופתיחת התעוררות מחודשת של הכוח הסטודנטיאלי כנגד האדישות הגואה.

דניאל הרוש יו"ר האגודה סיכם את היום הטעון: "המטרה שלנו כאגודת סטודנטים ביום הזה הייתה בראש ובראשונה להראות לתושבי שדרות ולחברינו הסטודנטים מספיר את התמיכה שלנו בהם. נכון שזו נשמעת קלישאה, אבל אוי לנו אם להביע תמיכה באזרחי מדינת ישראל החיים תחת איום יום-יומי תהפוך להיות קלישאה. אני חושב שכל מי שהיה איתנו ביום המיוחד הזה ראה בעיניים של תושבי שדרות והסטודנטים מספיר את הבעת התודה הכנה על כך שלמרות המרחק בינינו ההזדהות שלנו עם מצבם היא מוחלטת. זה בהחלט לא הדבר האחרון שנעשה למענם".

עבור לתוכן העמוד