מתנדבים למניעת תקיפות קשישים
אוריאל רז מתל- אביב, מתנדב פעיל בעיר ובמשטרה, יזם לאחרונה הדרכות למניעת תקיפת קשישים במרכזים שונים בתל אביב
הגדל

ביום ראשון 10.2.08 אחה"צ התקיימה במרכז יום לקשיש ברח' רש"י 48 תל אביב, הדרכה מיוחדת ל- 50 קשישים ניצולי שואה. ההתכנסות במקום נעשית במסגרת קבועה של פעילויות הנקראת "קפה אירופה", המיועדת לניצולי שואה.

אוריאל רז, המכהן בהתנדבות כיו"ר ועדת חירום וביטחון ברובע לב העיר, יזם את ההדרכות כהמשך לישיבת הועדה שבה נדרשו חבריה לפעול לנוכח הבעיה החמורה של תקיפת קשישים בתל אביב.

"לצערנו הרב אנו מתבשרים תכופות על תקיפות מבוגרים וקשישים, נשים וגברים כבר מגיל 60. הפשעים מתרחשים שנים, הרבה לפני "התלבשות" התקשורת והדיווחים הסקסיים בנושא. רק לאחרונה שמענו על שוד זוג קשישים שבעקבותיו נפטר אחד מהם ואישה שנמצאה ללא רוח חיים מחוץ לביתה בעקבות שוד."

"קיימת הגדרה לאנשים שהם חסרי ישע ותמיד ראיתי לנגד עיני חולים, נכים וכדומה. רק כאשר התחלתי בהדרכות קשישים הבנתי שההגדרה נוגעת בכל אישה או גבר בגילאים אלו."
 
"במידה ונציל אדם אחד מתקיפה בעזרת ההדרכות ובעזרת התקציר המצורף - זכינו." אומר אוריאל רז.
 
ההדרכה האחרונה היא חלק מסדרת הדרכות שנעשו בחודשים האחרונים ברובע לב העיר בתל אביב, בין ההדרכות שבוצעו במרכזי יום לקשישים בלב העיר ברח' רש"י, במתנס נווה צדק, במרכז כרם התימנים. בכל הדרכה נכחו עשרות קשישים והתגובות היו מדהימות. במהלך ההדרכות התגלה שהידע הקיים בידי הקשישים דל וחלקם חיים עדיין בימים שבהם לא נועלים דלתות, כל אחד יכול להיכנס חופשי לביתם, כל הגמלה החודשית נמצאת בארנק ודומה לזה. "לא יכול להיות שמישהו ירצה לפגוע בי סתם כך בלי סיבה" אמר קשיש בהדרכה. חלק שנפגעו שאלו: "איפה הייתם? חבל שלא הדריכו אותנו לפני כן, אם היינו נוהגים איך שהדרכת אותנו, זה לא היה קורה" וסיפרו גם על מכרים שנפגעו.
 
ההדרכות נעשות בשיתוף פעולה עם מנהלת רובע לב העיר בעירית תל אביב והשוטרים הקהילתיים בתחנת משמר האזרחי ברח' זמנהוף. למשתתפים בהדרכה תינתן לפי הצורך אפשרות לקבלת סוגר ועיינית לדלת ללא תשלום, ההתקנה ללא תשלום ע"י מתנדבים.

בכל מידע ושאלות, כולל תאריכי ההדרכות הבאות ניתן לפנות ישירות: אוריאל רז, מתנדב, במייל razuriel@gmail.com ובטלפון 0505363039.

מצ"ב תקציר בנקודות מנושאי ההדרכות שהעביר אוריאל רז למניעת תקיפות מבוגרים/קשישים.

 

עבור לתוכן העמוד