מתנדבים למען נערות עולות מאתיופיה
הגדל

שיתוף הפעולה בין 'מכתשים' לעמותת ע.ל.ם והסוכנות היהודית ממשיך זו שנתו השנייה: עובדי וגמלאי החברה מתנדבים בקרב נערות עולות מאתיופיה במרכז הקליטה 'חרוב' של הסוכנות היהודית בבאר-שבע, ומשמשים להן חונכים אישיים ללימודים ולפיתוח מיומנויות חברתיות והכרת הארץ.

זוהי השנה השנייה בה יוצא לדרך הפרויקט הייחודי, אשר במסגרתו מתנדבים עובדי 'מכתשים' לשמש חונכים ומלווים של בני נוער עולים מאתיופיה. זהו נדבך נוסף באמצעותו מעמיקה החברה את מעורבותה החברתית, אשר מתבטאת בעשרות מיזמים, בתחומים רבים  ברחבי באר-שבע.
השנה הצטרפו ליוזמה גם גמלאי החברה, וביחד חונכים העובדים והגמלאים בהתנדבות עשר נערות, עולות מאתיופיה, השוהות עם משפחותיהן במרכז הקליטה 'חרוב' שבשכונה ג' בבאר-שבע. מטרת הפרויקט ההתנדבותי, המתקיים ביוזמת ובשיתוף פעולה עם עמותת ע.ל.ם והסוכנות היהודית: לסייע לנערות להתאקלם בארץ, להכיר את מורשתה ותרבותה ולסייע להן בלימודים ובהכנת השיעורים. הפעילות מתבצעת במועדון "הג'מעה" שבשכונה ג'.

הפעילות מתקיימת אחת לשבוע, במשך שעתיים. כל הצדדים השותפים לפרויקט הביעו שביעות רצון מהפעילות, וכולם מחכים בקוצר רוח למפגשים השבועיים. זכור במיוחד המפגש המרגש בו הוטל על המשתתפים להביא עימם חפץ אישי בעל משמעות רבה עבורם – ולהציגו בפני הנוכחים. לכבוד ט"ו בשבט נערכה השבוע פעילות מיוחדת הקשורה בחג המסמלת  עבור הנערות את שאיפתן לקליטה מוצלחת באדמת הארץ.
מנכ"ל מפעלי הייצור של 'מכתשים' ו-'אגן' בישראל, מר דוד ניר,  אמר כי הוא גאה בעובדי ובגמלאי 'מכתשים' המתנדבים, אשר בוחרים ליישם הלכה למעשה את רוחה של החברה, ורותמים את מרצם וזמנם הפנוי למען משימות בתחום החינוך וקליטת העלייה. "חרטנו על דיגלנו 'מעורבות מתוך אחריות', ועובדינו וגימלאנו מוכיחים כי  זו דרך חיים של החברה, למען הקהילה בה היא פועלת", אמר מר ניר.

התמונה - מתוך טקס נטיעות ט"ו בשבט אשר התקיים בשבוע האחרון, במשותף לנערות ולעובדים המתנדבים.

בהזדמנות זו אנו פונים אליכם- למי שיש בבית לתרום -  סלון , ספה, ספת נוער, שולחן סלון, ספרים , משחקים - למועדון ה-ג'מעה בשכונה ג' בבאר- שבע בו מתקיימת הפעילות - מוזמן לפנות במייל לרחל לוי: rachell@mcw.co.il

עבור לתוכן העמוד