הסוכנות היהודית מתנדבת לסייע לנפגעי הקסאמים
הגדל

נוכח המצב הביטחוני הקשה בשדרות ובאזור, החליטה הסוכנות היהודית, בשיתוף איחוד הקהילות היהודיות של צפון אמריקה (UJC)  וקרן היסוד, להתנדב ולסייע לנפגעי הקסאמים בשדרות ויישובי עוטף עזה על-ידי הקמת קרן מיוחדת לסיוע חירום. לכך ינדבו השותפים 1.2 מיליון ₪ (300 אלף דולר). הקרן תפעל באופן מיידי.

הכסף הניתן בהתנדבות, ישמש למתן מענה לצרכים המיידיים שעולים מפגיעת הקסאמים, ומטרתו לאפשר למשפחה לממן במיידית את צורכיהם הדחופים ביותר.

הפניה לקרן תעשה באמצעות מחלקות הרווחה של הישובים והרשויות.
יש לציין כי הקרן החדשה הינה חלק מהקרן הארצית לנפגעי טרור שמפעילה הסוכנות היהודית שנידבה בשנים האחרונות כ- 100 מיליון ש"ח לנפגעי פעולות האיבה ברחבי הארץ- בצפון, לרבות נפגעי מלחמת לבנון השנייה, בדרום ובמרכז.
הקרן הלאומית מתאפשרת תודות נדיבותן של איחוד הקהילות היהודיות של צפון אמריקה (UJC) וקרן היסוד. 

זאב בילסקי, יו"ר הסוכנות היהודית, אומר כי "פגיעת הקסאמים כה טראומטית, כך שיש צורך במתן פתרון מהיר למשפחות הנפגעות כדי לצאת מהמצב ולחזור לשגרת חייהם. הקרן החדשה תאפשר בדיוק זאת. העמידה האיתנה של הקהילות היהודיות בעולם עם תושבי ישראל, בעיקר ברגעים הקשים, ראויה לציון ולהערכה מיוחדת".

נחמן שי, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל UJC ישראל אמר: "איחוד הקהילות היהודיות (UJC) עומד לצידם של תושבי שדרות והנגב המערבי היושבים על גבולות ישראל בימים קשים אלה. אנו מחויבים לתת מענה מידי למצוקתם. באמצעות מגבית החירום, נעשה בכל שביכולתנו להושיט את הסיוע הנדרש. הקרן החדשה היא ביטוי של התנדבות סולידרית המהווה גם סיוע של ממש."

אבי פזנר, יו"ר עולמי של קרן היסוד, הוסיף ש"קרן היסוד מתנדבת זה שנים ארוכות למען תושבי שדרות ועוטף עזה. בנינו שם פרוייקטים חברתיים וחינוכיים שתרמו רבות לחיי הקהילה ואין טבעי מכך שגם היום אנו מוסיפים להתנדב ולסייע ככל יכולתנו לתושבי האיזור, שגבורתם היום-יומית מעוררת כבוד והערצה".

 

 

עבור לתוכן העמוד