פרוייקט 'מחשב לכל ילד' ממשיך בנדיבותו הברוכה
הגדל

השבוע פרוייקט 'מחשב לכל ילד' העניק 98 מחשבים חדשים לילדי מגדל העמק. עד היום העניק הפרויקט 250 מחשבים חדשים, לא כולל מחזור זה, לילדי מגדל העמק. 
המחשבים ניתנו לתלמידים מכיתות ד' עד ו' שסיימו קורס של 60 שעות הדרכה במיומנויות השימוש במחשב.

טקס סיום הקורס התקיים במתנ"ס העיר בנוכחות ראש העיר אלי ברדה, מנהלת מחלקת חינוך אתי שפרלינג, מנהלת להב"ה עדי שפרלינג ומנכ"ל פרויקט 'מחשב לכל ילד' אורלי תמיר.
 
בין התורמים המרכזיים של הפרוייקט: מיקרוסופט ישראל, אשר תורמת את כל תוכנות המחשבים לפרויקט משנת 1996, קרן אדמונד ג'יי ספרא, סימנטק, בית הכנסת הספרדי "תפארת ישראל" של יהדות לוס אנג'לס ועוד.

לדברי אורלי תמיר, מנכ"ל פרויקט 'מחשב לכל ילד': "הפרויקט פועל לסגירת 'הפער הדיגיטלי' במוקדי התהוותו באמצעות השוואת התנאים הבסיסיים בתחום המחשוב, לרבות הציוד, זמן השימוש והידע בין ילדי השכבות המבוססות לבין ילדי השכבות החלשות. אנו מאמינים שסולידאריות חברתית וערבות הדדית, היא לא רק חובה שמוטלת על כולנו אלא זכות גדולה שתשפר את החיים של כולנו". תמיר הוסיפה שפרויקט 'מחשב לכל ילד' הנו היחיד הפועל בבתי הילדים והשפעתו חושפת את כל בני המשפחה לשימוש במחשב ובמאגרי המידע.

אלי ברדה, ראש העיר מגדל העמק אמר: "היום 98 ילדים נוספים יכולים ליהנות ממחשבים חדשים שיחשפו אותם למאגר ידע עצום. עלינו לדאוג שלכל ילד יהיה מחשב ואינטרנט בבית כדי שנהפוך לחברה שוויונית שנעים לחיות בה. אנו נמשיך לפעול ביחד עם פרויקט 'מחשב לכל ילד' לצמצום הפערים בחברה".
הטקס לווה בהופעת מחול, קטע נגינה בפסנתר, דבר נציג ההורים ודבר אחת הילדות שסיימו את הקורס, שנשאה נאום שריגש את כולם.

 

עבור לתוכן העמוד