אינטל תורמת רבות לחינוך בישראל
הגדל

כ-150 אלף תלמידים כבר סיימו בהצלחה את תוכנית "לומדים עם אינטל" – תוכנית משותפת לאינטל ולמשרד החינוך, וכ- 20,000 מורים הוכשרו עד כה במסגרת תוכניות הכשרה למורים. בשנת 2006 השקיעה אינטל סכום של 14 מיליון ₪ בחינוך ומעורבות קהילתית, וסכום זה אף צפוי לגדול בשנים הקרובות.

מנכל"ית אינטל בישראל, מקסין פסברג, מציינת: "אנו מעורבים בהשכלה ובחינוך בישראל כי אנו מאמינים שכך נעזור לצמצום הפער הדיגיטלי, ונאפשר לאנשים רבים יותר לממש את יכולותיהם באמצעות המחשב. אנו תומכים באוניברסיטאות, מכללות ומחקרים, ובכך תורמים לפיתוח הון אנושי לתעשיית ההיי- טק, שהיא מהתעשיות המובילות במדינה. השקענו בשנת 2006 כ-14 מיליון שקל במכלול פרויקטים בתחומי החינוך, ההשכלה הגבוהה והקהילה, תוך דיאלוג עם צורכי משרד החינוך, עיריות ומוסדות".

כאמור, אחת התוכניות המשותפות לאינטל ומשרד החינוך היא "'לומדים עם אינטל'', שהינה תוכנית של אינטל העולמית ההופכת את העתיד הטכנולוגי לבר השגה עבור עשרות אלפי בני נוער וצעירים מרקע  סוציו-אקונומי מגוון. התוכנית נועדה להקנות מיומנויות טכנולוגיות חשובות באמצעות למידה מעשית וחווייתית ועידוד חשיבה פורצת גבולות. לצד אלו רוכש התלמיד כישורים נוספים הנדרשים במאה ה-21,  ביניהם אוריינות טכנולוגית, חשיבה ביקורתית ויכולת שיתוף פעולה. התוכנית בנויה משתי מודולות למידה חדשניות של 60 שעות, ומועברת לילדים בתוך בתי הספר או במרכזים קהילתיים בשעות אחר הצהרים, על ידי מדריכים של עמותת תפוח שהוכשרו להעביר את התוכנית.

עבור לתוכן העמוד