גן יבנה: למרות השביתה בתיכונים - הצלחה למבצע התנדבות "הקש בדלת"
שביתת מורי בתי הספר התיכוניים בישראל איימה על קיומם של מבצעי ההתרמה השנתיים לאגודה למלחמה בסרטן, המתבססים, בחלקם הנכבד, על מתנדבים מתלמידי בתי הספר התיכוניים. למרות זאת, בגן-יבנה הורמה הכפפה על ידי תלמידי ביה"ס היסודי "בן גוריון" וחברי מועדון ה"אינטראקט", והמבצע התקיים השבוע בהצלחה יתירה.

מידי שנה מתווספים 25 אלף חולי סרטן לסטטיסטיקה העגומה. כיום חיים 120 אלף ישראלים עם מחלת הסרטן. האבחון המוקדם הביא לירידה ניכרת בתמותה והארכת תוחלת החיים.

יו"ר האגודה למלחמה בסרטן בישראל, פרופ' אליעזר רובינזון, אומר, כי כיום כ-50% מהמבוגרים חולי הסרטן וכ-80% מהילדים החולים, מחלימים מהמחלה. "הדרך עוד ארוכה, אך יש לציין את שיעורי ההישרדות העולים עם השנים, בתקווה לעתיד בו נצליח למגר את כל מחלות הסרטן".

על מבצע "הקש בדלת" שמועדו נקבע מדי שנה, איים צל השביתה בבתי הספר התיכוניים, אך בגן-יבנה מיהרו ביה"ס "בן גוריון" וחניכי תנועת הנוער של הרוטרי - ה"אינטראקט" לפעול ולקיים מבצע התרמה "כהלכתו".

את התהליך ליווה דוד לוי, תושב גן-יבנה, מתנדב ברוטרי, שהתמנה לפני כחודשיים ליו"ר סניף האגודה למלחמה בסרטן בישוב, ולצדו מור דבורי, סטודנטית, אשר מקיימת פעילויות מטעם האגודה בבתי הספר.

שמונים תלמידי כיתות ו' מביה"ס "בן גוריון", שאת פעילותם ריכזה המורה שרון גבאי, הצליחו לגייס כ-7,000 שקלים במהלך יום התרמה אחד בלבד. חניכי ה"אינטראקט" אשר גייסו כ-3,500 שקלים במהלך יום ההתרמה הראשון, החליטו להמשיך בפעילותם ולקיים יום התרמה נוסף.

המטרה הארצית הייתה לגייס תרומות עבור 120 אלף חולי הסרטן בישראל הנמצאים בטיפול או במעקב.

נציגי האגודה למלחמה בסרטן הביעו הערכה והתרשמות רבה לנוכח ההיענות של המתרימים והתורמים, וציינו כי תושבי גן-יבנה תמיד מתגלים במצבים כאלו במיטבם, ומוכיחים קהילתיות אמיתית מהי. על כך העידה הצטרפותם מרצון של הורים ובוגרים למבצעי ההתרמה של ילדיהם.

התרומות שנאספו במבצע "הקש בדלת", יאפשרו לאגודה לרכוש מכשירים רפואיים, לממן מחקרים בתחום המלחמה בסרטן, לבצע פעילויות הסברה במטרה להביא להגברת המודעות למחלות הסרטן בקרב הציבור הרחב,לתמוך כספית בחולי סרטן נזקקים, לסייע לילדים חולים בהשלמת חומר הלימודים, להפעיל קייטנות נופש לחולי סרטן ולבני משפחותיהם, להקים מחלקות לחולי סרטן בבתי החולים ברחבי הארץ ולממן את העסקתן של אחיות ועובדות סוציאליות, המסייעות לחולי הסרטן בבתי החולים ובמרפאות בקהילה.

עבור לתוכן העמוד