אינטל מקימה "בניין ירוק" ראשון בישראל
הגדל

בימים אלה מפרסמת חברת אינטל ישראל את דו"ח האחריות החברתית השני שלה, המציג את פעילותה לצמצום הפער הדיגיטלי בקרב אוכלוסיות ייחודיות, וכן נתונים לגבי התוכניות השונות אותן מפעילה החברה בישראל. בדו"ח מפורטת העשייה הייחודית לאינטל ישראל בתחומי הקוד האתי, סביבת העבודה, החינוך, הקהילה וההגנה על הסביבה.
הדו"ח משקף את גישתה של אינטל לעסקים, לעובדים ולסביבה בה היא נמצאת – כחברה שרואה באחריות החברתית חלק בלתי נפרד מהאחריות העסקית.

הממצאים העיקריים העולים מהדו"ח מצביעים בין השאר כי:
כחלק ממחויבותה של אינטל לחברה ולשמירה על הסביבה, וכהמשך ישיר לפעילותה המתמדת להפחתת טביעת הרגל הסביבתית, החליטה אינטל לבנות את "הבניין הירוק" הראשון בישראל והראשון מסוגו של אינטל בעולם. באינטל פועלים ללא הרף להשלמת בנייתו של "הבניין הירוק" שצפוי להיפתח במרכז הפיתוח בחיפה במחצית השנייה של 2008. "בניין ירוק", משמעותו מבנה ידידותי לסביבה וליושביו, העונה על קריטריונים מוגדרים בתכנון ובביצוע לכל אורך שנות תפעולו.
יעדי המדיניות הסביבתית של אינטל עד 2010 כוללים בין השאר: הפחתה של 50 אחוז בפליטת גזי החממה ליחידת ייצור, הפחתת צריכת המים, מחזור מעל 70 אחוז מכמות הפסולת המסוכנת והלא מסוכנת הנוצרת במפעל, ביצוע של מעל 200 פרויקטים בייצור, במוצרים או בקהילה שתורמים לסביבה.
על מנת להפחית את "טביעת הרגל" הסביבתית מבוצע תהליך בחינה של ביצועי הטכנולוגיות המיוצרות. במהלך 2006 נעשתה בחינה כזו במפעל בקרית גת, והתוצאות הראו עמידה בכל יעדי הטכנולוגיה ואף צמצום הפליטות אל מעבר ליעדים: בתחום פליטת גזי החממה הושגה הפחתת פליטות לרבע מהיעד שהוגדר ליחידת מוצר. הטכנולוגיות העתידיות למפעל החדש, צפויות לביצועים אף טובים מאלה!
כ-54 אחוז מכלל עובדי אינטל משתתפים בפעילות התנדבותית כלשהי בקהילה. עובדי אינטל תורמים מאות אלפי שעות התנדבות בשנה במקומות כמו מועדוני המחשבים של אינטל, תחרות המדענים הצעירים של אינטל, ובתי ספר מקומיים.
מרבית תוכניות ההתנדבות שאינטל מפעילה עוסקות בצמצום הפער הדיגיטלי בקרב בני נוער שאין להם גישה למחשבים, כאשר כל התוכניות נבנות בשיתוף עם משרדי הממשלה ובהתאם לצורכי הקהילה. חלק מהתוכניות שייכות למעטפת היוזמה "תורמים בריבוע" בזכותה זוכה בית הספר בתרומה כפולה (200 דולר) על כל 20 שעות התנדבות של עובד אינטל.
בשנתיים הקרובות עומדת אינטל בפני מאמץ גיוס רחב היקף של מעל 1,000 מהנדסים והנדסאים מתחומי ההיי-טק השונים שישתלבו במפעל הייצור החדש (Fab 28) הנבנה בקריית גת ועתיד להיפתח במחצית הראשונה של 2008.

מקסין פסברג, סגנית נשיאה ומנכ"ל אינטל ישראל, מציינת: "אני מברכת על הוצאת הדו"ח ועל היותנו מהחברות המובילות בישראל באחריות חברתית ובדיווח על עשייתנו בתחום. אנו מעונינים להיות חלק מקהילה צומחת, וכל פעולותינו נעשות תוך דיאלוג מתמיד עם הקהילה, צרכיה וכיווני התפתחותה. בהתאם לצרכים המקומיים, אנו מתאימים את תוכניותינו העולמיות, ומפתחים יוזמות מקומיות המתאימות לחיים ולעבודה בישראל".

מומו מהדב, סמנכ"ל מעלה, אומר בהיתייחסו לדו"ח שיוצא עתה: "אנחנו גאים ושמחים שחברת אינטל בחרה להציג לראשונה את הדוח החברתי שלה בכנס מעלה 2007. עם השקת הדו"ח החברתי של החברה, אינטל משתלבת במגמה העולמית שתופסת תאוצה גם בישראל, לפיה חברות עסקיות מבינות את חשיבות הכנת דו"חות חברתיים המאפשרים למחזיקי העניין השונים של הפירמה לקבל תמונה מקיפה על המחויבות והניהול של האחריות החברתית-סביבתית של הפירמה. אנו מעריכים שהיקף הדו"חות החברתיים-סביבתיים של חברות עסקיות ילך ויגדל בשנים הבאות, דבר שימשיך להצעיד קדימה את המשק הישראלי".

כמרכז פיתוח וייצור של חברה טכנולוגית עולמית, מדווחת אינטל העולמית על פעילויותיה החברתיות-סביבתיות לציבור הרחב על פי עקרונות ה – GRI (Global Reporting Initiative), וזאת במסגרת דו"ח האחריות החברתית השנתי. בשנת 2006 הוציאה אינטל ישראל לראשונה את תקציר דוח האחריות החברתית שלה בשפה העברית. השנה הוחלט להרחיב את דו"ח האחריות החברתית הישראלי, ונוספו לו פרקים נבחרים המשקפים את הפעילות בישראל.
את הדו"ח הישראלי המלא ניתן לקרוא בכתובת: www.intel.co.il/csr,
את דו"ח האחריות החברתית של אינטל העולמית ניתן לקרוא בכתובת: www.intel.com.

******************
חברת אינטל הוקמה בסנטה קלרה, קליפורניה,  בשנת 1968 על  ידי גורדון מור ורוברט נויס.
ב-1971 הציגה אינטל את המעבד הזעיר הראשון, וכך יצרה את מהפכת המחשוב ששינתה את העולם. אינטל, המובילה העולמית בחדשנות בתחום הסיליקון, מפתחת טכנולוגיות, יוזמות ומוצרים, המקדמים את האופן בו אנשים חיים ועובדים. אינטל מעסיקה כיום 92,000 עובדים בעולם כולו ומספקת לתעשיית המחשבים מוצרי תקשורת ותוכנה, לוחות-אם, וכמובן, מיקרו מעבדים. אינטל פועלת בישראל משנת 1974. החברה עוסקת בעיקר בפיתוח וייצור מוצרי רשת ותקשורת ומיקרו מעבדים. לחברה 4 רכזי פיתוח (חיפה, יקום, ירושלים, פתח תקווה)ו- 2  מפעלי ייצור (קרית גת וירושלים), והיא מעסיקה כ-6,800 ובדים ישירים ועוד כמה אלפי עובדים חיצוניים.
מידע נוסף  ניתן למצוא באתרי החברה:

לאתר אינטל העולמית - לחצו כאן 

לאתר אינטל ישראל - לחצו כאן

 


עבור לתוכן העמוד