האגודה למען החייל תעניק כ- 1,800 מלגות לחיילים לוחמים משוחררים
הגדל

האגודה למען החייל תעניק בשנת הלימודים הקרובה (תשס"ח) במסגרת קרן המלגות "IMPACT" כ-1800 מלגות לימודים לחיילים משוחררים, לוחמים ותומכי לחימה, ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית, בעלות של כ-30 מיליון שקל. כל מלגה הינה בגובה של 4,000 דולר לסטודנט לשנה ומלווה את הסטודנט משך כל לימודי התואר הראשון. מדובר בגידול תקציבי של כ- 20% לעומת שנת 2006. המלגאים בתמורה יתנדבו בהיקף של 234,000 שעות למען הקהילה בישראל.

הקרן הוקמה בשנת 2002 ובמשך 5 שנות פעילותה הראשונות העניקה קרן "IMPACT" מלגות ללוחמים בהיקף של כ-70 מליון שקל.
קרן IMPACT למעשה הינה תוכנית המלגות הגדולה ביותר בארץ המביעה את הערכתה ותמיכתה במערך הלוחם בצה"ל.

יו"ר האגודה למען החייל האלוף במיל' יצחק איתן מסר כי מטרת התוכנית היא לגרום לכך שלוחמים משוחררים ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית, יבחרו במסלול של לימודים אליו לא היו מגיעים אחרת. "בדרך זו רוצים התורמים להטיל חותם (IMPACT!) חיובי על עתידם של הלוחמים שידם אינה משגת, לתגמל אותם ולהודות להם על שירותם הקשה והמסוכן ולעודד ולו במעט, את רוח ההתנדבות והנתינה".

קרן "IMPACT" הוקמה ביוזמת חוג ידידי האגודה למען החייל בארה"ב. המלגאים נבחרים על ידי ועדה מכובדת של קציני צבא בכירים, נציגי ההשכלה הגבוהה בישראל, נציגי המגזר העסקי בישראל ונציגי האגודה למען החייל. בתמורה לקבלת המלגה מתחייב כל מלגאי במשך כל תקופת הלימודים, לבצע פעילות של תרומה לקהילה בהיקף של 4 שעות התנדבות שבועיות, באחד מארגוני ההתנדבות שבמסגרת "IMPACT לקהילה", סה"כ 130 שעות התנדבות בשנה. השנה יתרמו מלגאי "IMPACT" כ-234,000 שעות התנדבות.

אחד הדברים הייחודים בתוכנית המלגות של "IMPACT" הוא שמאחורי כל מלגה נמצא תורם (בדרך כלל אמריקאי) ספציפי המלווה את הסטודנט אותו הוא מאמץ משך כל הלימודים. המלגאי מתבקש לשמור על קשר עם התורם בחו"ל, המממן את מלגתו, ופעמיים בשנה לשלוח לו מכתב ולעדכן אותו. במשך שנים נוצרים קשרים אישיים, לעיתים התורם מגיעה ארצה במיוחד להכיר את הלוחם בו הוא תומך ולעיתים מזמין את הסטודנט שלו אליו להיכרות אישית. חלק מהתורמים, שרובם אנשי עסקים מצליחים מאוד, רואים בתרומה זו גם סוג של השקעה ייחודית במדינת ישראל – השקעה בהון האנושי האיכותי ביותר – הלוחמים!

עד היום סיימו בהצלחה את הלימודים כ- 550 בוגרים של "IMPACT" שהשתלבו בכל תחומי העיסוק בארץ - הנדסה, משפטים, אומנות, חשבונאות, הוראה ועוד.. וכמובן ממשיכים לשרת במילואים!

למעבר לכתבה המקורית לחצו כאן

 

עבור לתוכן העמוד