זוכים בתג ההתנדבות "מלאכים ברשת" לשנת 2007
הגדל

האתרים מקבלי התג עוסקים בפעילויות התנדבות ברשת, התורמות לקהילה בישראל. תגי ההתנדבות מוענקים על ידי איגוד האינטרנט הישראלי והמועצה הלאומית להתנדבות בישראל. התג ניתן לתקופה של שנה, במהלכה יוכלו הגופים להציגו באתר ולזכות בקרדיט המגיע להם על תרומתם לציבור ובתואר "מלאכים ברשת".

התג מוענק לפעילות התנדבותית לתועלת החברה, המבוצעת תוך שימוש ברשת האינטרנט וניצול יתרונותיה של הרשת לצורך הפעילות. מדובר בפורומים ואתרים המספקים מידע, ייעוץ ותמיכה לקשת רחבה של קהלים שונים ובנושאים מגוונים, כגון: ייעוץ אזרחי, בעיות נפשיות, זכויות, מחלות, והרשימה עוד ארוכה.

מקבלי תג ההתנדבות "מלאכים ברשת" לשנת 2007 הם (הרחבה על כל אחד - בהמשך): פרו בונו ישראל, פורום משפטי קהילתי, אתר Y elem של עמותת על"ם, למידע, תמיכה ויעוץ לבני נוער, אתר FAQ, לתמיכה טכנית עבור כל מי שזקוק לידע בסיסי במחשבים, פורום משפט ואינטרנט, ליעוץ ומידע בהיבטים משפטיים של האינטרנט וההיי-טק, מקום מיוחד- אתר שהוקם על ידי מט"ח וארגון קשר לסיפוק מידע להורים ובני-המשפחה של ילדים עם צרכים מיוחדים, ובו פורומים של מומחים בנושא ילדים עם קשיים, אתר ברכות ישראלי, אתר צמח השדה המגדיר את הפרחים וצמחי הבר של ישראל, פרויקט אגורה, המספק פלטפורמה לפרסום מודעות למסירת חפצים, פורום חתולים של NRG, לסיוע בהתמודדות עם גידול חתולים, ומציאת בתים מאמצים לחתולים, פורום שורשים משפחתיים, המשמש מקור תמיכה וסיוע עבור גנאולוגים חובבים, ואתר המופעל ע"י סטודנטיות ממכללת אלקסאמי, בתיאום עם עמותת קו אור, לסיפוק שרותי למידה מרחוק וקשר מתוקשב עם ילדים ערביים חולים, הנמצאים בבתי חולים.

"תג ההתנדבות נועד לעורר מודעות, וההירתמות של גולשים, מתנדבים ומנהלי אתרים הנה מבורכת", אומרת נאוה גלעד, יועצת לצמצום הפער הדיגיטלי לאיגוד האינטרנט הישראלי, "תוקפו של התג- שנה, נועד לתת לאתרים זמן חשיפה ארוך ולעודד את ההתנדבות המקוונת בקרב הגולשים". לצפייה ברשימת כלל מקבלי תג "מלאכים ברשת" בקרו באתר איגוד האינטרנט: http://www.isoc.org.il/hitnadvut.

איגוד האינטרנט הישראלי הוא עמותה ללא מטרת רווח והוא משמש כגוף התנדבותי שמטרתו קידום האינטרנט בישראל, וככזה פועל לקידום מטרות ציבוריות החשובות לכלל האוכלוסייה. האיגוד מעורב כיום בנושאים רבים הקשורים לאינטרנט בישראל, דוגמת תפעול מחלף האינטרנט הישראלי, רישום שמות מתחם בסיומת ישראלית, עידוד ותמיכה בקבוצות משימה בנושאי נגישות לבעלי מוגבלויות, אינטרנט לגיל השלישי וייצוג ישראל בפעילויות בינלאומיות. החברות באיגוד האינטרנט הישראלי פתוחה לכל אדם וחברים בו מאות חברים הבאים מתחומי עיסוק שונים ומגוונים - אקדמיה, תעשיה, עסקים, רפואה, חינוך וכיו"ב.

המועצה הלאומית להתנדבות בישראל היא עמותה, שהוקמה בשנת 1972, ע"י ממשלת ישראל, כגוף חיצוני, המטרה לצמצם את הפערים החברתיים באמצעות מתנדבים. המועצה הנה הגוף ההתנדבותי הוותיק ביותר בישראל, העוסק במתן שירותים למתנדבים ולארגוני ההתנדבות בארץ.

עבור לתוכן העמוד