סטודנטים מתנדבים מובילים דרומה
הגדל

יוזמה חדשה וייחודית של קבוצת סטודנטים עצמאית למען מעורבות חברתית, המרכז למנהיגות בשדרות, מטריקס והסוכנות היהודית, תביא היום  לשדרות מאות סטודנטים מכל רחבי הארץ שיגיעו לעיר להזדהות ולפעול יחד עם התושבים בתחומים שונים. הפרויקט שיחל היום יימשך עד יום שלישי הקרוב תחת השם: "סטודנטים מובילים דרומה".

התכנית תכלול מגוון רחב של פעילויות בשיתוף הציבור וביניהן טיפוח פני עיר, מבצעי נקיון בשכונות, צביעת חדרי מדרגות, תיקונים ושיפוצים בבתי קשישים ונזקקים, חלוקת חבילות מזון לנצרכים, יצירת גינות ופינות ישיבה לנוחות הדיירים, הפעלת מרכז העשרה ולמידה לילדי בתי-הספר, קייטנת הפעלה לנוער ועוד.

" תושבי שדרות נאלצים להתמודד בשנים האחרונות עם מציאות ביטחונית קשה בעקבות ירי הקאסמים. הסוכנות היהודית, בסיוע הקהילות היהודיות בעולם,  תמשיך לפעול לחיזוק התושבים, כדי לאפשר להם לשוב לחיי שגרה עד כמה שניתן", אומר זאב בילסקי ,יו"ר הסוכנות היהודית.

ההזנחה הרבה בעיר, המורל הנמוך והייאוש המאפיין את רובה של האוכלוסיה, מאמינים איקי אלנר  וחבר מועצת העיר שי בן יעיש מהמרכז למנהיגות בשדרות,  הם הסיבה ליוזמה מסוג זה. " מחמם את ליבנו לראות את כמות הסטודנטים האדירה שנרתמה לפרויקט ואנו מצפים בכיליון עיניים לעבוד בצורה משותפת עם תושבי העיר למען שיקומה של שדרות " .

 גיא אברוצקי (27), מיוזמי הפרויקט מקרב הסטודנטים אומר כי  "אנחנו לא משלים את עצמנו שהמעשה שלנו יפתור את הבעיה, מטרתנו היא רק להביע את הערכתנו בחוסנם של התושבים ולדאוג כי נושא הסבל של התושבים בשדרות לא יירד מסדר היום הציבורי במדינה".

זו השנה השניה בה מתקיימת פעילות מסוג זה, לאחר שבסוכות אשתקד התקיים פרויקט "סטודנטים מובילים צפונה" למען תושבי ישובי קו העימות שסבלו במלחמת לבנון השניה.

עבור לתוכן העמוד