חילופי נשיאים במועדון רוטרי 2007
בטקס חגיגי ומרגש במיוחד שהתקיים בשבוע שעבר, מונו נשיאת הרוטרי שרה פסטרנק, ולאור אסף –הנשיאה הנכנסת של האינטראקט
הגדל

בטקס שהתקיים במעמד ראש מועצת גן-יבנה, דרור אהרון, שהינו גם חבר כבוד במועדון, השתתפו בעלי תפקידים בכירים ברוטרי הארצי וחברי מועדונים נוספים, שביקשו לחלוק כבוד לחבריהם.

לסמל הרוטרי משמעות סימלית . מעבר לתנועתיות והרוטציה הגלומה בו , מעצם מבנהו כגלגל , בהיקפו נקבעו 24 שיניים [מסמלים את מספר החברים הממוצע ) בהן תומכים 6 חישורים – אשר מסמלים את הועדות השונותובמרכזו שגם אשר מסמל את נשיא המועדון – המשמש ככח המניע של המועדון. במועדון גן יבנהיש כח מניע נוסף וחשוב הלא הוא האינטראקט – מועדון בני הנוער.

בסוף השבוע שעבר נערך טקס חילופי נשיאים המשלב את שני המועדונים. בשניהם כיהנו הנשיאים גבי אורן[רוטרי] וליאת מעיין[אינטראקט] במשך שנתיים, ובטקס הרשמי העבירו את השרביט לנשיאת הרוטרי שרה פסטרנק, ולאור אסף –הנשיאה הנכנסת של האינטראקט.

בטקס שהתקיים במתנ"ס נכחו ראש המועצהדרור אהרון, סגניו – מוטי חמוואילן ביסמוט , מנהל מחלקת החינוך רחמים שרים, כמו גם בעלי תפקידים בכירים ברוטרי, דוגמת נגיד האזור ברוך ברקוזוגתו שרי , גזבר האזור משה אידלמן, עוזר הנגיד לאזור דרום – שלמה בלונד, הנגיד לשעבר אבנר פוקסונציגי 14 מועדונים מ-גדרה , אשדוד , קרית גת , באר שבע , רמלה , לוד , כרמל , רמת השרון , חולון , בית דגן , יבנה , רחובות , מזכרת בתיה , נס ציונה.

את הערב המרגש, שלא מעט דמעות הוזלו במהלכו, הנחתה את הערב בחן רב, הנשיאה לשעבר מלי לוי.

הארוע נפתח על ידי חבורת "הזמר הזה " מגן יבנהבמחרוזת צה"ל מתוכניתה "אתה לי ארץ " עם יורם טהרלב. בהמשך בירכו את המעמד עוזר הנגיד לאשכול דרום , ראש המועצה ונגיד האזור , שציינו לשבח את פעילותום העניפה של מועדון רוטרי בראשותו של גבי אורןוהאינטראקט בהנהגת ליאת מעיין.

ראש המועצה ציין בדבריו כי המועצה מסייעת למועדון באמצעים חומריים, אבל את הפעילות הברוכה מבצעים אנשי המועדון. ראש המועצה הדגיש, כי המועצה תמשיך ותתמוך בכל ארגון שיוכיח תרומה קהילתית כנה ואמיתית.

גבי אורן, הנשיא היוצא סיכם וציין כי למעשה זהו סיכום של שנתיים, ואם מסכמים אותן נראה על פניו כי הקמת האינטראקט היא המיזם הגדול ביותר בשנתיים אלה. מועדון האינטראקט נותן מימד נוסף למועדון ומאפשר לו לבצע מיזמים אשר בלעדיו לא היו בגדר האפשר . "די אם נציין את קייטנת 2006 כפרוייקט דגל שאף זכה בפרס הנגיד", הוסיף גבי אורן בדבריו.

אתגר מרכזי השנה , הציב הנגיד רן לין, אשר ראה בתופעת האלימות והתנהגויות סיכון בקרב בני הנוער ואחת הבעיות המרכזיות בקרב ילדי ישראל. מועדון גן יבנהנענה לאתגר של מנהיגות צעירה לעתיד בטוח , כאשר שוב האינטראקט הובילו את המהלך בבית הספר ושילבו את תחרות "הנואם הצעיר" שעסקה השנה באותם נושאים עצמם.

כמו כן נרתם המועדון בשיתוף מש"ק המשטרה, בצלאל בסל , לטיפול בנוער בסיכון כאשר המטרה המוצהרת הינה צמצום השוטטות והפשיעה לסוגיה בקרב בני הנוער שישתתפו בתוכנית על ידי איתורם, מיפויים וריכוזם במוקדי פעילות, בניית סביבה תומכת היוצרת אמון והשתייכות תוך הכוונה להשתלבות בחברה הנורמטיבית.

מיזם מרכזי נוסף שהתקיים במהלך השנה היה אירוח משלחת בני נוער מפולין. מטרת השירות הבינלאומי דרך מועדון האינטראקט הינה לעודד ולקדם שלום, הבנה בינלאומית ורצון טוב דרך אנשים צעירים המאוחדים דרך רעיון השירות.

עוד ציין הנשיא היוצא כי לראשונה בארץ הצליחו, בסיוע הנגיד והועדה לקשרי ישראל–פולין, להביא לארץ משלחת נוער מפולין אשר התארחה והייתה צמודה לנוער ישראלי במשך חמישה ימים ותרמה לקרוב לבבות אמיתי בין בני הנוער של שני העמים תוך מילוי יעדים רוטריוניים כגון: RYLA, אינטראקט , חילופי נוער והשתתפות בועידת האזור.

תעודת הוקרה מיוחדת הוענקה לאלי בירעל תרומתו המכרעת להוצאת משלחת רוטרי לפולין וגם והבאת הנוער הפולני לארץ.

טקס מיוחד התקיים לכבוד האינטראקטים שקיבלו שי מיוחד כהוקרה על פעילותם ולקראת גיוסם לצה"ל, ותודה מיוחדת נמסרה לליאת מעיין, שסייעה רבות להקמת מועדון אינטראקט בגן יבנהולהפעלתו בצורה מעוררת הערכה.

הטקס של מועדון האינטראקט היה מרגש במיוחד, והעיד יותר מאלף עדים על הגיבוש והחברות השוררת בין החברים, ועל ההערכה הרבה לה זוכה הנשיאה היוצאת ליאת מעיין.

נשיאת האינטראקט הנכנסת – אור אסף– הבטיחה להמשיך ולהצעיד את האינטראקט להישגים.

שרה פסטרנק, נשיאת רוטרי הנכנסת, ציינה בדבריה כי בכוונתה להמשיך את דרכו של המועדון ולפעול בשיתוף פעולה עם כל הגורמים המשפיעים ביישוב שלנו, למען שיפור חיי הקהילה, טיפוח הנוער והעצמתו , וכל זה תוך שמירה על הרעות במועדון והרחבתו.

חבורת הזמר חתמה את הערב שהיה -כפי שסיכם אותו נגיד האזור , ברוך ברק: "... מרשים ומרגש כאחד.במועדונכם ראיתי את רוטרי בהתגשמותו וגאה אני להשתייך לתנועה שמטרתה העיקרית להטיבאת תנאי הקהילה.

שמחתי לראות מועדון איטראקט של גן יבנהשבשנת פעולתו השנייה כה מגובשים ופעיליםועל כך ברכותי.

אני כולי תקווה שהקשר בין מועדונכם לבין הנגידות יתהדק ונוכל יחד להצעיד אתתנועת הרוטרי להישגים נוספים ".

עבור לתוכן העמוד