טבריה: המתנדבים התלוננו על הזנחה והווטרינר הורחק
הגדל

בית משפט השלום בנצרת הוציא ביום חמישי צו מניעה האוסר על הווטרינר של עיריית טבריה, ד"ר אמנון אור, לקיים כל מגע עם תחנת ההסגר העירונית עד לדיון שייערך ביום ד' הקרוב. ההחלטה ניתנה במעמד צד אחד, בעקבות פניית עמותת "תנו חיות לחיות" שטענה להזנחה קשה, לכאורה, של הכלבים במקום. במקביל, בית המשפט התיר לעמותה להגיש במהלך השבוע טיפול לכלבים בכלבייה.

הפנייה, שהגיש עו"ד ערן לב, כללה צילומים שבהם תועד המצב בכלבייה. "מדובר בצילומים מזעזעים של גורים אוכלים גורים מתים", אמרה מנהלת העמותה, אתי אלטמן, "הם נותרו בלי אוכל ומים".

ד"ר אור אמר בתגובה שלא ידע על הדיון, ותמה מדוע נערך במעמד צד אחד מבלי שהשירותים הווטרינריים ועיריית טבריה נתבקשו להתייצב אליו. "הטענות נגדי הן קשקוש. הכלבים מקבלים אוכל וחיטוי כל יום", הוא אמר, "מדובר בהכפשה שהיא חלק ממערכה שמנהלת עמותת 'תנו לחיות לחיות' נגד השירותים הווטרינריים".

בעקבות הפסיקה וטרינר עמותת "תנו לחיות לחיות", ד"ר יובל סמואל, הוציא ביום חמישי מהכלבייה חמישה כלבים הזקוקים לטיפול רפואי. למרות החלטת השופטת, ביקשו עובדי האגף לשירותים וטרינריים במשרד החקלאות למנוע מאנשי העמותה להוציא את הכלבים. לאחר כשעתיים הגיעו למקום שוטרי תחנת טבריה, שאיפשרו להוציא את הכלבים ופיקחו על התהליך. במשרד החקלאות הגדירו את המעשה כ"חטיפה". במשרד אמרו כי הם "מתריעים על כך שכלבים עם חשש לכלבת נחטפו מתחנת הסגר רשותית בטבריה".

ב"תנו לחיות לחיות" דחו את הטענות ואמרו שמדובר בניסיון לזרוע פאניקה. בכניסה לכלבייה מצאו המתנדבים פגרי גורים בפח אשפה. "בשעות שקדמו לבואנו נערך בכלבייה סדר וניקיון", הם סיפרו, "הבחנו שחסרים שם כלבים פצועים שתועדו בצילומים שנעשו לפני שלושה ימים".

הכתבה פורסמה ב"הארץ" ביום 29.4.07

עבור לתוכן העמוד