אות המתנדב הצעיר

ביום שני ח' חשוון תשס"ז,30.10.06 אחר הצ הריים נערך טכס מרגש בבית איזי שפירא, בו 55 בני נוער מתנועות נוער, בתי ספר יסודיים, חט"ב ותיכונים ברעננה קבלו אות הוקרה על פועלם במסגרות התנדבותיות שונות ובמסגרת מחוייבות אישית. 7 בני נוער קבלו אות מיוחד על הצטיינות בהתנדבות.

זו השנה העשירית שבית איזי שפירא בשיתוף עם עיריית רעננה ועם משפחות אחימאיר וליכטמן מקיימים את הטכס, אשר מיועד לתת ביטוי לרחשי הערכה והוקרה שלנו כחברה לבני נוער שלוקחים על עצמם להיות שותפים ומעורבים חברתית.

ועדה ציבורית בחנה המלצות רבות מאוד שקבלה ממסגרות החינוך וההתנדבות ברעננה ומתוכן בחרה את מקבלי הפרס.  חברי הועדה – אבי אחימאיר בעלה של רבקה אחימאיר ז"ל, שוש ליכטמן – אמו של שלומי ז"ל, נעמי סטוצינר – נשיאת בית איזי שפירא וחברה אישית של רבקה אחימאיר, ונציגי עיריית רעננה מהאגף לחינוך משלים ורכזת מתנדבים.

רבקה אחימאיר ז"ל נפטרה בשנת 1996 בגיל 46 ממחלה קשה. היא עסקה ביחסי ציבור ובדוברות והיתה פעילה בארגונים שונים, נושא ההתנדבות היה קרוב ללבה. בני משפחתה החליטו להנציח את זיכרה על ידי הענקת פרס שנתי לבני נוער על פעילות יוצאת דופן בתחום ההתנדבות.

שלומי ליכטמן  ז"ל, אחיינה של רבקה אחימאיר, נולד וגדל ברעננה, היה פעיל בסניף בני עקיבא ברעננה והיה המתנדב הראשון בבית איזי שפירא.

ערך ההתנדבות היה יקר בעיניו ובני המשפחה החליטו להנציח את זיכרו על ידי הענקת פרס על שמו לפעילות התנדבותית מצויינת במסגרת תנועות נוער. שלומי התגייס לחיל השריון ונפל בעת מילוי תפקידו בהיותו בן 19 שנים.

ראש העיר נחום חופרי אמר בטכס שהוא פועל לכך, שכל בני הנוער ברעננה יהיו מעורבים בעבודת התנדבות ורוח העיר תהייה רוח רעננה!

את קהל בני המשפחות, החברים, המורים, המדריכים ואנשי בית איזי שפירא ריגש מאוד ההרכב האמנותי "שקמטרון" של חניכי מעון שקמה, שהופיעו בהתנדבות. ראש העיר נחום חופרי הצטרף אליהם באופן ספונטאני ושר יחד איתם לקול מחיאות הכפיים של הקהל.

עבור לתוכן העמוד