בול התנדבות 2007

ההתנדבות- תכונה לאומית החל מתקופת התנ"ך מנחשון בן עמינדב, שקפץ ראשון למי ים סוף בעת יציאת בני ישראל ממצריים ובמשך כל הדורות, ידעו ישראל לסייע זה לזה בעזרת פעולות התנדבות בכל תחומי החיים: בהתנדבות להוראת התורה; פעילות קהילתית בקרב יהדות הגולה; חינוך הנוער; תרומת סכומי כסף נדיבים להקמתה של מדינת ישראל וביסוסה.

הפעילות ההתנדבותית לא פסחה על  החלוצים הראשונים, למרות שלא היה להם לעתים לחם לאכול ובוודאי לא בגד נשף ללבוש, פיתחו עד מהרה תנועה עשירה של התנדבות אישית וקבוצתית. רוח ההתנדבות היא שעמדה ביסוד הקמתה של קופת חולים הכללית והסתדרות העובדים. ברוח זו קמו מאוד נקודות ישוב כאשר בני ישובים מבוססים מתנדבים לסייע למתישבים החדשים בהקמת ביתם וקליטתם בארץ.

הפתגם "בני ישראל ערבים זה לזה" ו"כל ישראל חברים" מצאו את ביטויים בחיי היום יום של המדינה בדרך ובמדינת ישראל. יותר ויותר חדרה ההרגשה כי שותפות הגורל של היהודים, מחייבת מעורבות אישית של כל אחד מאיתנו, בחיי החברה והמדינה.  במשך השנים קמו ארגונים רבים לעזרה הדדית ולהתנדבות, ובינהם: "המועצה הלאומית להתנדבות בישראל"; ארגוני נשים: נעמת, ויצ"ו, התאחדות העולים, בני ברית, "רוטרי", "ליונס", תנועות נוער וכן ארגוני התנדבות בתחומים ספציפיים כגון: "האגודה למלחמה בסרטן", אקי"ם, על"ם, מיח"א, יד שרה, ועוד. בנוסף להתנדבות בתחומי חברה ועזרה למשפחה פועלת התנדבות לצרכי בטחון כדוגמת המשמר האזרחי.

הערכת פעילות המתנדבים וחשיבותה מתבטאת באמצעות "ביטוח מתנדבים", אותות הוקרה כגון "אות הנשיא למתנדב", "אות מופת לשינוי חברתי", אותות הוקרה מטעם משרדי ממשלה, מטעם ארגוני התנדבות ועוד.

בימים אלו נערך השירות הבולאי להנפקת בול, או סדרת בולים בנושא התנדבות. "המועצה הלאומית להתנדבות בישראל" מזמינה אותך לקחת חלק בגיבוש הקונספט של הבול, נושאי הבול, ציור, או יצירת אומנות המשקפת את הפעילות ההתנדבות בארץ והערכת המתנדב, ציטטות, או רעיון אחר. לשליחת רעיון לחץ כאן

עבור לתוכן העמוד