אות הנשיא למתנדב הוענק לאינטל ישראל על התנדבות ותרומה של עובדי החברה ומנהליה לקהילה ולחברה בישראל


אות הנשיא למתנדב הוענק לאינטל ישראל על התנדבות ותרומה של עובדי החברה ומנהליה לקהילה ולחברה בישראל.
בטקס חגיגי שהתקיים בבית הנשיא בירושלים, קיבלה אינטל את "אות הנשיא למתנדב" מידי נשיא המדינה, מר משה קצב. אות הנשיא למתנדב, מטעם המועצה הלאומית להתנדבות בישראל, הוענק לעובדי חברת  אינטל ולמנהליה על פעילות רבה בקהילה ועל שבזכותה נפתח צוהר לילדים ולבני נוער אל הטכנולוגיה של המחר.

מדי שנה מעניק נשיא המדינה את "אות הנשיא למתנדב" לאישים, מוסדות או ארגונים, מכל מגזרי האוכלוסייה, במטרה לעודד את רוח ההתנדבות בחברה בישראל. האות הוענק ל- 12 מתנדבים: אינטל ישראל, הוועד למלחמה באיידס, מרכז שיקום ואחזקה, ארגון זה לא בשמים, ארגון לתת, שושנה קאסוטו-עברון (ארגון יד לבנים), שלמה (מומו) נקוה, רחמים יצחק, הרבנית רחל נריה, מהדי דעבוס, ג'טה ראוך ואברהם מרדכי כרמי.

את אות הנשיא למתנדב קיבלו מידי הנשיא שוקי ארליך, מנכ"ל מרכז הפיתוח של אינטל בחיפה, כנציג הנהלת אינטל, ונציגי המתנדבים מירב פיינרו מקריית גת וערן גורשניק מאינטל פתח תקווה.

 

"רבות דוּבר לאחרונה על המצב החברתי בישראל ועל העדיפות האמורה להינתן לנושאי חברה ורווחה בקביעת המדיניות הממשלתית ובחלוקת התקציבים. נושאים אלה עולים על סדר היום הציבורי בעיקר בתקופת בחירות, אבל מעשה ההתנדבות של האזרחים מלווה אותנו בכל ימות השנה והוא חלק משגרת חייהם של רבים וטובים", אמרה מתי וויל, מנהלת המועצה הלאומית להתנדבות בישראל. "עדות חשובה לכך היא רשימת מקבלי אות הנשיא למתנדב לשנת תשס"ו. ברשימה הזו יש  מזיגה יפה של תחומים רבים ומגוונים של פעילות התנדבותית, והיא כוללת אזרחים מכל שכבות הציבור בישראל".
 
"אינטל מאמינה במעורבות בקהילה ורואה בפעילות הזאת נכס לכל הצדדים - לאינטל, לעובדיה ולקהילה כולה, אמר שוקי ארליך, מנכ"ל מרכז הפיתוח של אינטל בחיפה. "במשך שנים רבות החברה מקפידה להעביר לעובדיה את המסר הזה ולהקצות כוח אדם ומשאבים לעידוד מעורבותם בקהילה. אינטל ישראל מטפחת סביבה עסקית אתית וחדשנית ומקיימת תוכניות ייחודיות לאיזון חיי בית ועבודה".

בנוסף, זכתה אינטל השנה לאות הוקרה מטעם ארגון ליונס. הועדה הציבורית בראשותו של השופט שלי טימן, בחרה להעניק את הפרס לחברת אינטל, וקבעה בנימוקיה כי אינטל ראויה לציון זה לשבח עבור פעילותה לצמצום הפער הדיגיטלי, להגברת המודעות לאיכות הסביבה, לתמיכה ברווחת הקהילה, וביוזמות נוספות העונות לצורכי החברה בישראל. כמו-כן, בשנים 2005 ו- 2006 דורגה אינטל על-ידי מעלה, בין עשרת החברות המחויבות לאחריות חברתית. כמו כן זכתה השנה אינטל ישראל במספר פרסים מקומיים מראשי הערים בהן פועלים מתנדבי אינטל, כהוקרה על תרומתם למען החינוך והרווחה:  אות טירת הכרמל למתנדב,  אות העיר חיפה למתנדב, הוקרה מראש עיריית ירושלים, והוקרה מיוחדת מראש העיר קריית גת.
 
רבים מהמתנדבים מעובדי החברה – לעיתים קרובות גם מחלקות שלמות – מסייעים בשיפור איכות החיים בקהילה ומעבירים את ערכיה ואת הטכנולוגיה שלה אל ילדים ובני-נוער. במהלך שנת 2005 התנדבו כמעט מחצית מעובדי אינטל ועסקו בהתנדבות מגוונת בקהילה במשך עשרות אלפי שעות התנדבות. בזכות הפעילות הענפה הזאת הייתה חברת אינטל למובילה בישראל באחוזי ההתנדבות מכלל עובדיה. סקר של מעל"ה (עסקים ומנהיגים לאחריות חברתית), המוביל את נושא האחריות החברתית ברמה הציבורית בישראל, דירג את החברה במקום הראשון בין החברות הפרטיות הרואות חשיבות רבה באחריות החברתית שלהן לקהילה.
 
עובדי חברת אינטל מתנדבים במאות פעילויות. הם מפעילים ילדים ובני נוער בבתי-הספר - שם הם מעניקים חינוך טכנולוגי ושיעורי מחשבים ומציגים את המדע ויישומיו בניידת המדעים של המוזיאון הלאומי למדע. השנה הצטרפה אינטל ישראל לתוכנית עולמית לעידוד התנדבות עובדים "אינטל תורמים בריבוע" במסגרת התוכנית מעניקה קרן אינטל לבתי הספר 1000 ש"ח עבור כל  20 שעות התנדבות עובדיה בבית הספר לצורך רכישת ציוד מיחשוב.
 
מאמציהם של העובדים מאפשרים לאוכלוסיות ייחודיות לזנק קדימה ולהכיר את הטכנולוגיה של המחר. התוכניות ממוקדות בסיוע למורים, לעולים ולתלמידים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך ולתלמידים מחוננים. בין הפעילויות גם קידום 60,000 תלמידים בפרויקט לומדים עם אינטל, הכשרת 20,000 מורים בפרויקט אינטל חינוך לעתיד, והפעלת אלפי ילדים במועדוני המחשבים אינטל קלאבהאוס, המספקים לאלפי ילדים ברחבי הארץ גישה וזמינות לטכנולוגית עילית. 
 
מתנדבי החברה מפעילים מרכזי מבקרים, המשמשים לבני הנוער חלון הצצה אל תוך העולם של תעשיית ההיי-טק. כמו כן פיתחו העובדים תחרות מדענים צעירים בישראל, ורבים מהם מתנדבים להרצות וללמד באקדמיה ובמכללות – בין היתר במכללת סמי שמעון בבאר-שבע.
עובדי החברה פעילים בהתנדבות גם בתחום איכות הסביבה. צוותי Intel Involved משתתפים בפרויקטים התנדבותיים בהם מִבצעי ניקיון למען הטבע ואיכות הסביבה, תרומות דם, תרומות כספיות וימי חופשה למטרות צדקה שונות, חלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות, שיפוץ מגרשי משחקים, גינון וטיפוח של פינות בערים ומעורבות בתוכניות חינוך מגוונות. הם מקיימים קשר חם עם מרכזי אק"ים ועם פנימיות נוער בערים השונות. בחגים הם עורכים פעילויות, שבמסגרתן חגגו עם קשישים, עם עולים ועם אוכלוסיות ייחודיות.

עבור לתוכן העמוד