למעלה מאלף מתנדבים חדשים הצטרפו למעגל ההתנדבות בחודשיים האחרונים

עליה ניכרת במספר הפניות להתנדבות באמצעות עמותת "רוח טובה", המקשרת בין אנשים שרוצים להתנדב לארגונים הזקוקים למתנדבים, נרשמה בחודשיים האחרונים. על-פי נתוני עמותת "רוח טובה" פנו בחודשיים האחרונים ונרשמו להתנדבות למעלה מאלף מתנדבים חדשים, ממוצע של כ-140 מתנדבים בשבוע.

בעמותת "רוח טובה" מציינים כי עיקר הפניות להתנדבות היא עם ילדים ונוער, אולם גם פניות להתנדב בתחומים אחרים כמו קשישים, נכויות שונות, בעלי חיים ואיכות הסביבה. הפונים להתנדבות הם מכל שכבות הגילאים, כשעיקר המתנדבים שפנו בחודשיים האחרונים הם בגילאי 20-50.

ההתנדבות באמצעות "רוח טובה" היא דרך מנוע חיפוש באינטרנט, המאפשר שיבוץ המתנדב להתנדבות על-פי תחומי העניין שלו, ימים ושעות ההתנדבות המתאימים לו, או באמצעות שיחה טלפונית. בחודשים מאי-יוני השנה נרשמה עליה ניכרת בכמות הפניות להתנדבות ובחודשיים אלה נרשמו למעלה מאלף פניות של אנשים, נשים וגברים כאחד, שלא התנדבו עד כה, ממוצע של כ-140 פניות בשבוע. רוב הפונים כבר החלו בהתנדבותם בארגונים ובעמותות שונות הזקוקות למתנדבים, והביעו שביעות רצון משיבוצם.

"בתקופה האחרונה נרשמת עלייה מבורכת של רצון לעזרה ונתינה בכל רובדי האוכלוסייה, מתוך הכרה כי התנדבות אינה מהווה רק צורך לניצול שעות הפנאי, אלא צורך של נתינה מעצמך לטובת הזולת", אומר רפי אלול, יו"ר עמותת "רוח טובה". לדברי אלול, העלייה שנרשמה במספר המבקשים להתנדב היא מכל הארץ, ואינה אופיינת רק לישובים כמו שדרות ואשקלון, שם כתוצאה מירי הקאסמים נרשם מספר גדול יחסית של פונים להתנדבות, מתוך תחושת העזרה ההדדית והסולידאריות בין התושבים.

"ריבוי הצרכים בחברה הישראלית מול קיצוץ מתמשך בתקציבי הרווחה הביא לריבוי עמותות, ארגונים וגופים לעזרה, שרובם מתבססים על פעילות מבורכת של מתנדבים", אומר יו"ר עמותת "רוח טובה", רפי אלול. "החשיפה בתקשורת של המצוקות והצרכים להתנדבות ועזרה, מעודדת אף היא את רוח ההתנדבות בחברה וייתכן כי ההכרה כי בכוחו של היחיד לשנות את פני החברה בישראל הביאה בחודשיים אלה לעלייה במספר המתנדבים, עלייה שאנו ב'רוח טובה' מקווים שרק תלך ותגדל".

להתנדבות באמצעות עמותת "רוח טובה": 1-700-505-202.

למעבר אל מנוע החיפוש ש רוח טובה בפורטל התנדבות בישראל לחצו כאן

למעבר אל אתר רוח טובה לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד