רק טוב
הגדל

כאשר שמע רפי סופר, בן 75 מאורנית, כי בנו גיא התאבד, הוא שקע לעומק הייאוש והצער. "אפשר אולי לנסות להבין מה עובר על הורה שבנו מת", הוא אומר, "אבל עד שאתה לא שם, אתה לא מבין לאילו תהומות אפשר לשקוע".

הלילות שלו היו מסוייטים, הימים טרופים. "מותו של גיא שבר אותי לחלוטין", הוא מעיד. "עברתי תקופת התמודדות קשה שכללה סיוטי לילה נוראיים, חוזרים ונשנים". המציאות השתנתה עבורו לילה אחד, לפני כחצי שנה, באחד מחלומותיו. "גיא הופיע לפתע בחלום", נזכר סופר. "הוא היה רגוע ושלו כפי שלא היה בחייו. חיבק אותי והראה לי לב. בצדו האחד היה כתוב 'רק' ואילו בשני 'טוב'. הבנתי שהוא מנסה להעביר לי מסר, ושאני צריך לפעול בהתאם לצוואתו של בני. למחרת הקמתי את אתר 'רק טוב'".

רפי סופר החליט לפעול בהתאם למורשת בנו, בצורה ייחודית. באתר שהקים, שנקרא בפשטות "רק טוב", הוא מנסה לספק תשובה לרוע ולאלימות. "הבנתי שצריך ללכת על הטוב, שיהווה תשובת נגד לאלימות, לבגידות, למעילות ולשחיתויות", הוא מסביר. "מה הפלא שבני הנוער והצעירים מסתגרים בדלת אמותיהם? ומה הפלא שהרגישים והעמוקים ביניהם מוכנים לוותר לפעמים על הכל? כמו גיא? הם הרי נחשפים למציאות שבה יש דברים איומים". וכך קם אתר האינטרנט, שכולו סיפורים טובים, עזרה לזולת ומעשים טובים.

"זה אינו אתר הנצחה לגיא", אומר האב. "אפילו שם המשפחה שלו אינו מופיע, מתוך עיקרון. האתר גם אינו מסחרי, לפחות כל עוד אני חי, ואם יימשך – אדאג שבצוואתי יכתב שאסור לו להיות מסחרי. המטרה היא לעודד אנשים, בעיקר בני נוער וילדים, להעלות סיפורים חיובים על מעשים טובים, שיהוו משקל נגד לאלימות ולשלילה, בתקווה שכך יוכלו להיחשף לתכנים חיוביים ולצפות לעתיד ורוד יותר".

להמשך קריאת הכתבה לחצו כאן

 למעבר לאתר האינטרנט רק טוב לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד