"רק בריאות" אתר חדש של עמותת "ידיד" וחברת התרופות פייזר
הגדל

תחת הכותרת "הזכות לבריאות בידיים שלך" הושק השבוע אתר חדש , הכולל מידע מקיף אודות החוקים והתקנות העוסקים בזכויות צרכני הבריאות בישראל. האתר, יוזמה משותפת לעמותת "ידיד" וחברת התרופות פייזר, מצטרף לפרויקט הקהילתי "רק בריאות" הפועל בשנתיים האחרונות.

 

"מטרת הפרויקט כולו היא להביא את מקסימום המידע הנוגע לזכויות צרכני הבריאות לשטח, לאנשים הנמנים על השכבות החלשות של האוכלוסייה בארץ",

מרחיב איש "ידיד" רן מלמד. "השלב הראשון כלל פיתוח קורסים וסדנאות בהם נטלו חלק מאות ממתנדבי העמותה ופונים שהגיעו אלינו. הם הוכשרו כמדריכי שטח, והעבירו את הידע שרכשו בסדנאות לצרכנים נוספים. השלב השני הוא השקת האתר".

 

לקראת ההשקה הופקו גם מדריך מקוצר לזכויות צרכני הבריאות, שכ-5,000 עותקים שלו חולקו במרכזי הזכויות ש"ידיד" מפעילה ברחבי הארץ. "בשנת 2006 אנחנו מתכננים להפיצו במאות אלפי עותקים לכל בית בישראל", מלמד מוסיף. "בנוסף, לצורך עדכון האתר החדש הוכן תדריך משפטי מקיף הכולל את כל המידע האגור בחוקי הבריאות השונים - במיוחד חוק זכויות החולה וחוק ביטוח הבריאות הממלכתי.

 

"האתר שנחנך זה עתה עומד לרשות קהילת משתמשי האינטרנט", הוא מסכם, "אך מבחינתנו עיקר הפעילות יהיה בתחילה בשטח, באמצעות הפעילים והמתנדבים שהוכשרו לסייע לפונים המגיעים למרכזי הזכויות".

 

·      לאתר  לחצו כאן

   

 לקריאת הכתבה המקורית מ-ynet  לחץ כאן

עבור לתוכן העמוד